Zło dobrem zwyciężaj!

W związku z coraz bardziej rosnącym zagrożeniem agresji militarnej wojsk rosyjskich wobec Ukrainy, Metropolita Lubelski Stanisław Budzik, odpowiadając na zachętę Ojca świętego Franciszka i apel przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, abpa Stanisława Gądeckiego, skierował do wszystkich mieszkańców Archidiecezji gorącą prośbę o modlitwę w intencji pokoju na Ukrainie:

„Zachęcam, aby najbliższy tydzień stał się szczególnym czasem solidarności z naszymi wschodnimi sąsiadami. Niech miejscowe grupy i wspólnoty podejmą modlitwę w parafiach. Proszę również, aby przez najbliższy tydzień na zakończenie każdej Mszy Świętej odśpiewane były suplikacje o odsunięcie widma wojny, która zawsze niesie śmierć i zniszczenie”.

Mieszkańcy Domu Fundacji Jana Pawła II w Lublinie, odpowiadając na ten apel, zgromadzili się w niedzielę, 20 lutego br., o godz. 11.00 na Eucharystii, aby modlić się o pokój na świecie, szczególnie na Ukrainie, skąd pochodzi wielu stypendystów. Modlitwa ta będzie kontynuowana przez najbliższy tydzień.

ks. Jan Strzałka