Biblioteka

90 minut w niebie.

Don P. C. Murphey

Znajomy podrzucił mi tę książkę około północy. Nadeszła druga czy trzecia w nocy, a ja wciąż czytałem. To wspaniała opowieść. Inspiruje i pomaga patreć w przyszłość z nadzieją, która daje czytelnikowi poczucie bezpieczeństwa, pełności i ciepła.Donald Miller, autor Blue like jazz.

Dziewięćdziesiąt minut, jakie Don Piper spędził w niebie, zmieniło jego życie i jego spojrzenie na przyszłość.Lektura niniejszej książki utwierdzi Was w przekonaniu, że Bóg jest wierny i że pomoże Wam przetrwać nawet najokropniejsze chwile. Niech świadectwo Dona Pipera, który widział i opisał to, na co każdy z nas ma nadzieję, zmieni również nasze własne spojżenie na życie doczesne! Michael Carter, dyrektor finansowy Christian Broadcasting Network

To dobrze napisana książka. przykuła uwagę czytelnika i chwyta go za serce. Opowiadając swoją histirię, Don relacjonuje nam doświadczenie, o którym pragnąłby usłyszeć każdy chrześcijanin. To, czego stał się świadkiem Don Piper, podniesie Was na duchu i złagodzi Wasz ból. Roll Hill, pastor z kościoła The Fellowship of San Antonio

Bez Aureoli. Postacie niezwykłe, godne podziwu i naśladowania

ks. Zygmunt Podlejski

Należy do pokolenia, dla którego wzorami dla młodzieży byli ludzie wielcy, szlachetni, ofiarni, święci, ale i ci bez aureoli, lecz wybitni, godni podziwu, inspirujący i mobilizujący do wzlotów na wyżyny. Wiele na ich temat czytałem, robiłem wypisy i notatki, byli dla mnie prawdziwymi bohaterami. Dużo im zawdzięczam. Na kanwie lektury życiorysów wielkich ludzi powstaw niniejszy wybór sylwetek postaci godnych bliższego poznania i spopularyzowania. Młodzież potrzebuje prawdziwych, wartościowych, szlachetnych wzorów, żeby wzrastać w „mądrości, latach i w łasce u Boga i u ludzi”. Idole prowadzą donikąd.

Bez Aureoli II. Postacie niezwykłe, godne podziwu i naśladowania

ks. Zygmunt Podlejski

Bez Aureoli ll. Postacie niezwykłe,godne podziwu i naśladowania

Ks. Zygmunt Podlejski

Bez Aureoli lll. Postacie niezwykłe, godne podziwu i naśladowania

Ks. Zygmunt Podlejski

Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń!

N. Vujicic

„Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń!” to piąkna i budująca opowiść o sile człowieka, która drzemie w jego sercu. Nick Vujicic pływa, surfuje, jeździ po świecie z wykładami, kieruje swoją firmą, pomaga innym, prowadzi program w radiu. Można powiedzieć, że z jego życia płynie przesłanie: „żyj śmiało! Ten świat jest tego wart”. Szczerze podziwiam. Marek Kamiński. To nie liczba rąk czy nóg decyduje o naszej sile, ale to,co mamy w głowie. Jeśli Nick uśmiecha sią tak często , to każdy, kto narzeka na swoje życie, powinien się zawstydzić, a potem podnieść głowę do góry i wziąć się w garść! Jasiek Mela.

Blask ciemności

Maria Cecylia Ventura

Książka ta może pomóc wszystkim nam w zrozumieniu odległości, jaka dzieli mówienie od czynienia, różnicy między wygłoszeniem wyznania wiary lub konsekracji zakonneja przeżywaniem jej naprawdę w życiu oraz ilością dróg, które musi wymyślić Pan, by doprowadzić nas do wypełniania wreście w sposób wolny całej Jego woli.

Bóg ma 20 lat

M. Kaczmarczyk

Tematem tej książki są wiara i Kościól widziane okiem młodego Polaka, który jeszcze trzy lata temu uważał, że Kościół to grupa chłopaków w czarnych sukienkach, robiących niezłą kasę na ciemnym społeczeństwie. Chrześcijaństwo było dla mnie połączeniem siedemdziesięcioletniej babci, ojca Rydzyka, pieniędzy i niczym nie udowodnionej niby-prawdy. Na mojej drodze pojawił się jednak Chrrystus i „doprowadził mnie do pionu”. W książce rorównuję moją wizję Kościoła sprzed kilku lat z tym, co widzę dzisiaj. Lukuje podstawowe wartości chrześcijaństwa w realiach XXI wieku, Internecie, hedonistyczenju wolności i spełnianiu własnych potrzeb. Czy w tym wszystkim, co nas otacza, jest miejsce da Boga? Czy aborcja, wyolbrzymiana pedofilia w Kościele i seks z byle kim mogą mieć coś wspólnego z Dekalogiem? Życie według Dekalogu jest możliwe, o ile wiemy co on za sobą niesie. W książce zastanawiam się nad podstawowymi elementami życia każdego chrześciajnina, takimi jak: Dekalog, główne prawdy wiary, sakramenty. Nie staram się być teologiem i nie udaje w tej książce księdza. Patrzę na całe to zamiesznie wokół Kościoła trochę z boku i boleję nad tym, że zapomina się o podstawowycdh wartościach, jakie niesie ze sobą chrześcijaństwo. Świat byłby dużo lepszy, gdybyśmy wszyscy kierowali się tymi wartościami.

Bóg, życie i twórczość

S. Hołownia

Co wiemy o Bogu ojcu? A o Duchu świętym? Coraz trudniej przychodzi mi cierpliwe słuchanie, że Trójca święta to Ojciec samotnie wychowujący Syna i wraz z Nim Hodujący Gołębia. Mamy skarb. Zakopany w ogródku. Byłbym intelektualnym i duchowym samobójcą, twierdząc, że uda mi się opisać Boga. Spróbuję jedynie przyjrzeć się kilku wybranym punktom z dziejów Jego relacji z tym światem. (fragment książki) Czym różni się Bóg od UFO? Dlaczego Jezus zdemolował kantor? czy Bóg lubi krew? odpowiedź na te i inne pytania w książce.

Czas orędowników

ks. Józef Lach SCJ

Czas orędowników to pierwsza powieśc ks. Józefa Lacha SCJ. Czyta się ją jednym tchem, niecierpliwie czekając na dalsze losy bohaterki – Heleny, trzydziestopięcioletniej wdowy z pięcoma synami, borykającej się z wieloma problemami, szczególnie z uprzedzeniami teściowej i krewnych zmarłego męża, tragicznymi wypadkami prześladującymi jej rodzinę, a także z… nową miłością.

Dekalog

Ks. Zygmunt Podlejski

Pan Bóg przypomniał ludziom o prawie wyrytym w ich sercu i potwierdził je na górze Synaj,gdy przekazał Mojżeszowi kamienne tablice z uwiecznionych na nich Dakalogiem.Chciał pisemnie potwirdzić to, co  zakodował w duszy człowieka. Ratukiem i nadzieją dla świata są kamienne tablice. Człowiek nic leprzego i rozsądniejszego nie wymyśli.Zamiast tracić i energię na tworzenie kolejnych iluzji, trzeba wrócić do przykazań Bożych.Im wcześniej,tym lepiej.

Dzieje dawniejsze miasta Ostroga. Materiały do historii Wołynia z przedmową Aleksandra Jabłonowskiego oraz życiorysem autora przez Henryka Mościckiego

S. Kardaszewicz

Fatima. Znaki czasu dla współczesnego człowieka

T. Borkowska

Dzieje Kościoła obfitują w nadzwyczajne ingerencje Boga. Należą do nich między innymi różne objawienia, najczęściej Maryjne. Każdy z nich jest szcegółowo badane przez władze kościelne, wypowiadające się na temat ich prawdziwości. Część objawień Kościół zatwierdza, inne podlegają jeszcze niezbędnym badaniom, a wiele po prostu odrzuca. Do uznanych za autentyczne zalicza się objawienia fatimskie. Nie należą one do zwykłych zdarzeń, ale mają charakter szczególny. Bez wątpienia można powiedzieć, że są bardzo wyraźnymi znakami czasu dla współczesnego czasu i człowieka.

Franciszkanin z SS

G. Goldmanna OFM

Zdumiewająca, prawdziwa, napisana przez życie opowieść o … II wojnie światowej, miłości, modlitwie, wierze, poświęceniu i o tym, że u Boga nie ma nic niemożliwego. Ta książka opowiada o działaniu łaski w najtrudniejszych warunkach życia. Fascynująca, chwytająca za serce, prawdziła, ale zupełnie niewyobrażalna opowieść o kapłaństwie. o.James V.Schall SI Uniwersytet Georgetown. Ksiądz Goldmann opowiada o własnych, nieprawdopodobnych wojennych przeżyciach, o tym, jak wielokrotnie unikał niemal pewnej śmierci oraz o diabelskim prześladowaniu, jakie dotykało jego i innych żołnierzy – katolików z powodu ich wiary. Z opowieści tej wyłania się wyjątkowe świadectwo o dziełach Bożej Opatrzności i nieśmiertelnej mocy miłości, modlitwy, wiary i ofiry.

Gdy duchy przychodzą… Kontakty ze światem pozagrobowym

Paquale Colucci

Nieniejsza ksiązka zawiera historię zaczerpnięte z życia, niekiedy z biografii, dzienników, kronik. Wszystkie one dotycza kontaktów ze światem pozagrobowym. Spotykamy tu między innymi sytuacje, w których osoby zmarłe daja o sobie znać swoim blisklim, opisane sa znaki, jakie daja duchy celowe wywołuwane, ukazane sa zdarzenia z życia świętych, których niepokoiły złe duchy. Celem tej publikacji nie hjest wzbudzenie sensacji, ale zwócenie uwagi na istnienie innej rzeczywistości, tego „drugiego” świata, kóry nie narzuca się w sposób oczywisty, ale wymaga wiary. Pochodzące stamtąd różne sygnały, znaki mogą, jeśli nie przekonać, to chociaż zaniepokoić, zmusić do zastanowienia się zwłaszcza te osoby, któe wątpią zbyt łatwo.

Gdzie słonie walczą, tam trawa cierpi

ks. Paweł Krok SCJ

Autor pokazuje misjonarzy z wielu krajów i zgromadzeń. Szczególnie dużo miejsca poświęca dziełu ewangelizacji prowadzonemu w Kongo od ponad 100 lat przez Zgromadzenia Księży Najświętszego Serca Jezusowego. Polscy sercanie są tam od 1970 riku. Lektura książki ks. Pawła Kroka SCJ umacnia w przekonaniu, że gdyby ich tam zabrakło, bilans cierpień ludności Konga byłby dużo większy. Gdzie słonie walczą, tam trawa cierpi to książka, która zmusza do myślenia (o misjach, Afryce, powołaniu) i do pamięci, także modlitewnej, o tych, którze na Czarnym Lądzie żyją i dla Czarnego Lądu pracują.

Jan Chrzciciel

ks. Zygmunt Podlejski

Męczeńska śmierć Jana była wyrazem krótkotrwałego triumfu zła. Zło często doraźnie zwycięża, potrafi być okrutne, jego skutki są dotkliwe i długofalowe. Zło działa na zasadzie prawa domina. Ostatnie słowo jednak w końcu zawsze należy do sprawiedliwości. Właściwym reżyserem historii świata jejst Bóg. Z jednej strony respektuje On wolnośc ludzi, której jest przecież inicjatorem, z drugiej zaś dyskretnie oi w sobie tylko wiadomy sposób prostuje i naprawia skutki błędnych, fatalnych, głupich i złych ludzkich decyzji.

Japonia na kolanach

P. Glynn

Wstrząsająca, prawdziła opowieść o człowieku, który udowodnił, że jest na świecie siła wiąksza ob energii atomowej – to moc prawdziwej wiary. Japonia, która 66 lat temu śmiertelnie zraniona przez dwie eksplozje nuklearne, dziś po raz kolejny zmaga się z przerażającymi skutkami nieszcicielskiej siły atomu. Po tamtej katastrofieznalazła dość siły, by dźwignąć się z kolan. Chociaż mośe należałobypowiedzeć, że miała dość siły, aby upaść na kolana. Ogromną rolę w owym rozmodleniu Japonii odegrał zmarły w opinii świętości Takashi  Nagai. świadectwo jego pełnego poświęcenia i ofiary życia na zgliszczach zrujnowanego Nagasaki ma w kontekście ostatnich wydarzeń w Fukuszimie niezłykłą, niesamowitą wręcz wymowę.Takashi Nagai, cudownie uzdrowiony przez ojca maksymiliana Marię Kolbego, pozostawił nam, ludziom żyjącym w XXI wieku, pytania o energię jądrową. pytania na które musimy udzielić jednoznacznych odpowiedzi. To lektura obowiązkowa na nasze czasy – czasy energii atomowej.

Jezus mówi do ciebie. W miłości Jezusa odnaleźć pokój i szczęście

S. Young

Przyjdź do mnie ze wszystkimi swoimi słabościami: fizycznymi, emocjonalnymi i duchowymi. Odpocznij w Mojej kojącej Obecności, pamiętając, że nie ma dla Mnie nic niemiżliwego. Oderwij swój umysł od problemów, aby skupić się na Mnie. Pamiętaj, że mogę uczynić nieskończenie więcej, niż prosisz czy rozumiesz. Jednak zamist przekonywać Mnie, abym zrobią to czy tamto, staraj się dostroić do tego, co już czynię.  Te słowa pochodzące od samego Jezusa usłyszała w swoim sercu Sarah Young, pisarka chrześcijańska, w czasie osobistej rozmowy z Panem. Słów tych było więcej, zaczęła je więc spisywać. Jak sama mówi, odczuła potrzebę słuchania Boga „z piórem w ręku”. Kiedy zaczęła sią dzielić tym doświadczeniem z bliskimi jej ludźmi, zauważyła, że słowa te stają się dla nich źródłem wielkiej duchowej radości i szcząścia. Tak powstała książka „Jezus mówi do ciebie”, którą przeczytało już ponad 8 milionów ludzi na całym świecie. Przetłumaczono ją na 25 języków. Fenomen tej książki krzje się w tym, że każdy, kto będzie ją czytał, dostrzeże, że są to słowa skierowane bezpośrednio do niego. To, co Jezus uczyni dzięki tym słowom w Twoim sercu, jak zmieni twoje życie, jest jeszcze tajemnicą. Zmieni je jednak napewno.

Katalog Cnót i Wad

ks. Henryk Majkrzak SCJ

Kościół dla średnio zaawansowanych

S. Hołownia

Jeśli chcesz się dowiedzieć, o czym mowa, to ta książka Szymona Hołowni jest właśnie dla ciebie! Jak pisze sam autor, to coś dla tych ,”którzy z Kościołem mają doczynienia od święta, ale wciąż są go ciekawi. Być może chcieliby dowiedzieć się, jak książa przygotowują się do kazań, czym różni sią przeor od proboszcza i o co tak naprawdę chodzi z wymaganym przez księży „strojem godnym”. Nie dla mocno „zaawansowanych” katoloków, którzy odpowiedź na to pytania znajdą u swoich duszpasterzy lub w setkach mądrych specjalistycznych książek. Ta książka żadną miarą nie jest specjalistyczna”. Autor w tapowy dla siebie lekki sposób łączy problemy teologiczne z opisami kościelnej obyczajowości, dodając do tego mnóstwo anegdot.

Listy polecone

ks. Tymoteusz

Listy polecone – 104 urodziwe perełki nanizane jak koraliki na sznureczek upleciony z miłosci i serdecznego czasu osobistycz wzruszeń, doznań, wspomnień i przeżyć Autora. Szczególny to Autor. Z błahego nawet – wydawać by się mogło – faktu, słopwa, pytania, wspomnienia, któe nurtuje, tworzy cos nowego, innego, zawsze godnego przeczytania. Takie są te listy. Adresatem może być każdy: człowiek wielki, święty – sługa Boży Ojciec Święty Jan Paweł II, artyści, przyjaciel, nauczyciel, sąsiad, dobrodziej, sprzedawca, ale i mała dziewczynka – Księżniczka Niebieskooka. Koniecznie trzeba te 104 listy przeczytać, zachwycić się nimi, odszukać list do siebie – choćby i adres był nie taki, bo Listy Polecone ks. Tymoteusza są pisane do wszystkich ludzi.

Lot do nieba. Prawdziwa historia pilota

D. Black

Wyobraź sobie, że doświadczyłeś nieba, że miałeś zapowiedź życia w obecności Boga. Czy twoje życie tutaj na ziemi mogłoby pozostać takie samo jak wcześniej? Kapitan Dale Black latał jako pilot po całym świecie, ale był jeden lot, który wpłynął na całe jego życie – niezwykła podróż do nieba i z powrotem. Dale jako jedyny przeżył przerażający wypadek lotniczy. Gdy balansował na krawędzi życia i śmierci, w cudowny sposóbdoświadczył nieba. To, co widział, słyszał i czego się tam dowiedział, na stałe naznaczyło jego życie i wywarło wpływ na innych. Choć lekarze nie dawali mu szans, Dale mimo wielu obrażeń cudem powrócił do zdrowia i ponownie nauczył się latać. Teraz dzieli się swoją inspirującą historią – niosiąc nadziję i dodając otuchy tym wszystkim, którzy zmagają się z poważnymi obrażeniami lub ze stratą najbliższych, a także tym, którzy poszukują oparcia i pewności zarówno w życiu doczesnym, jak i w odniesieniu do życia przyszłego.

Marzenia spod wieży Eiffla

S. Wawrzyszkiewicz

Marzenia spod wieży Eiffla to pełna smutku, ale i nadziei opowieść o ludziach takich jak my, o poszukiwaniu szczęścia i własnego miejsca na ziemi. W tle powieści zmieniaja się piękne krajobrazy Bretanii i Akwitanii, a u cieniu wieży Eiffla toczy się życie. Łzy smutku przeplatają się ze łzami radości, powitania z pożegnaniami, rozwiewają się ludzkie złudzenia, a czasem rodzi sie miłość.

Moc uwielbienia

Merlin R. Carothers

Najważniejsz, że ta długooczekiwana w polsce książka pomoże milionom ludzi w głębokiej relacji z Bogiem, do której przecież zaproszony jest każdy człowiek. Cieszę się, słysząc zapewnienie jednego z egzorcystów z mojej diecezji, że już przed publikacją w języku polskim doświadczył on moc świadect tu zawartych, które dotykały i przemieniały życie ludzi w naszej ojczyźnie. Ks. Rafał Jarosiewicz

Moda w Biblii. Odzież, obuwie, nakrycia głowy, fryzury oraz kosmetyki i ozdoby

B. Szczepanowicz

Nazwałem was przyjaciółmi

Ks. Alojzy Henel CM

Proponuję drobne teksty rozważania nie tylko na czas rekolekcji.Każda kartka stanowi odrębną całość.Jeżeli już czytać, to całą karteczkę od tytułu do ostatniej linijki.Zapraszam do czytania szczególnie tych,którzy mają mało czasu,ale stać ich na cierpliwość.

Nazywałem was przyjaciółmi…

ks. Alojzy Henel CM

Rozwijajaca, proponuje drobne teksty do rozważania nie tylko na czas rekolekcji. Każda kartka stanowi odrębną całość. Jeżeli już czytać, to całą karteczkę od tytułu do ostatniej linijki. Zaprasza do czytani szczególnie tych, którzy mają mało czasu, ale stać ich na cierpliwość.

Nie będzie odpuszczony?! Grzech przeciw Duchowi Świętemu

Ks. Dariusz Salamon SCJ

Jednym z trudniejszych zagadnień naszej wiary jest”grech przeciw Duchowi Świętemu”. Szczególnie niepokoi stwierdzenie pisma Świętego,iż bluźnierstwo przeciw Duchowi Świętemu nigdy nie będzie odpuszczone.Celem tego opracowania jest próba wyjaśnienia,na czym polega istota tego grzechu i w jakich postawach on się przejawia.

Nie jestem Aniołem. Brzydka strona bycia piękną

K. Bisutti

Dwudziestoletnia Kylie Bisutti olśniła branżę mody i świat, gdy zamiat sławy i bogactwa wybrała wiarę. Porzuciła karierę przynoszącą wiele milionów dolarów zysku i najbardziej prestiżowy tytuł w świecie mody – tytuł Anioła Victoria`s Secret.W książce „Nie jestem Anoiłem” Kylie przedstawia swoją historię kariery. Opowiada o tym. jak – będąc nastolatką – przedzierała się przez morderczy świat mody, jak wygrała konkurs na Anioła Wybiegu Victoria`s Secret oraz dzieli się przeżytymi rozczarowaniami  i dozwanymi rozterkami duchowymi. Opisuje także swoje nawrócenie – niezwykłą cwilę, której uświadomiła sobie, że nie może dłużej godzić kariery modelki z wiarą chrześcijańską. Postanowiła więc zrezygnować z życia w świetle jupiterów i poświęcić się głoszeniu prawdy o znaczeniu skromności i wewnętrznego piękna. Kylie odkrywa tajemnicę brutalnego świata mody. Przedstawia swoje zmaganie z brakiem poczucia własnej wartości i nieustannym poszukiwaniem aprobaty w świecie, w którym nigdy nie jast się wystarczająco szczupłym, pięknym i seksownym. Sama odkrywa i pomaga czytelnikom zrozumieć, że…PRAWDZIWE PIęKNO LEżY W NASZYM WEWNęTRZU.

Niebo istnieje… Naprawdę!

T. Burpo, L. Vincent

Kidy Colto Burpo cudem wyzdrowiał po nagłej operacji, jego rodzina nie posiadała się z radości. Nie spodziewali sięjednak, że w ciągu następnych miesięcy usłyszą piękną i wyjątkową historię o podróży małego chłopcado nieba i z powrotem. Niespełna czteroletni Colton oznajmił rodzicom, że opuścił swoje ciało podczas zabiegu, wiarygodnie opisując, co robili, gdy on leżał na stole operacyjnym. opowiadał o wizycie w niwbiw. Wspomniał nawet o zdarzeniach mających miejsce jeszcze przed jego narodzinami. Zaskoczył swoich rodziców mało znanym szczegółami dokładnie pasującymi do tego, co podaje Biblia, a przecież nie mógł ich stamtąd znać, bo jeszcze nie umiał czytać! Z rozbrajającą niewinnością i typową dla dziecka prostolinijnością opowiadał o spotkaniach z członkami rodziny, którzy już dawno odeszli z tego świata. Opasywał Jezusa i anioły, twierdził, że Bóg jest „bardzo, bardzo duży” i naprawdę nas kocha. Historia ta – opowiedziana przez ojca – okazuje miejsce, które na nas wszystkich, gdzie, jak mówi Colton, „nikt nie jest stary i nikt nie nosi okularów”. „Niebo istnieje…Naprawdę!” na zawsze zmieni sposób, w jaki myślisz o wieczności.

Niewzruszony. 65 godzin pod ziemią

D.Woolley, J.Schuchmann

Wstrzącająca historia o przetrwaniu – Dan Woolley był prawie trzy doby uwięziony w zawalonym Hotelu Montana na Haiti. Książka zawiera kolorowe zdjęcia zrobione przez Woolleya pod gruzami, pożegnalne zapiski skierowane do rodziny. Przedstawia także rozdzierające serce przeżycia żony Dana z tych chwil, gdy czekała na informacje o zaginionym mężu.Trzęsienie ziemi na Haiti miała siłę 7 stopni w skali Richtera i pochłonęło setki tysięcy ofiar.” Dan wyszedł żyły – i niewzruszony! – z tego ciemnego i zakurzonego grobowca, dzieli się teraz z nami mie zwykle ważnym przesłaniem. Nie przegapcie tego!”W. Stafford

Ojciec Pio. Wiara, cierpienie, miłość

G. Amorth

W chwili, gdy autor rozpoczynał pracę nad tą książką, na rynku wydawniczym istniały już 52 znane mu biografie Ojca Pio. Podjął się jednak tego zadania, by dać świadectwo głębokiej wiary Ojca Pio, jego cierpienia i miłości do Chrystusa ukrzyżowanego i ludzi. Powstała interesująca i bardzo osobista relacja świadka, również doświadczonego w sprawach życia duchowego, które pozwala pełniej zrozumieć misję i dzieło Ojca Pio, pierwszego stygmatyka wśród kapłanów, całkowicie oddanego posłudze jednania ludzi z Bogiem.

Orędzie miłości Serca Jezusa do świata. Duchowa droga s. Konsolaty Betrone

o. Lorenzo Sales

Pewien człowiek schodził z Jeruzalem do Jerycha

E. Annunziata, R. Paganelli

Prorok z dalekiego kraju

ks. Zygmunt Podlejski

Kosciół jest i pozostanie Kosciółem misyjnym. Kosciół jest i pozostanie znakiem, któremu „sprzeciwiać się będą”. Kościół jest kolebką proroków, a oni w każdym czasie korygowali jego myślenie i działanie. Kościół i świat reformują się nieustannie właśnie dzięki nim. Prorocy są głosem Boga. Wśród proroków XX wieku gigantem był i jest prorok z dalekiego kraju: Karol Wojtyła z Wadowic – Papież Jan Paweł II.

Siostra Łucja z Fatimy. Oczy, które widziały Niebo

P. Lazzarin

Siostra Łucja dos Santos jest ostatnią wizjonerką z Fatimy. Jej oczy, które widziały Matkę Bożą, zamknęły się na zawsze dla spraw tej ziemi 13 lutego 2005 roku w klasztorze karmelitańskim w Coimbrze, gdzie spędziła większość swego życia jako skromna zakonnica. Ta kobieta była także wiernym stróżem trzech tajemnic, jakie Matka Boża powierzyła jej oraz jej małym kuzynom, Hiacyncie i Franciszkowi, ukazując się im. Ostatnia tajemnica, wywołująca ogromny lęk, ujawniona 26 czerwca 2000 roku przez kardynała Josepha Ratzingera, dotyczyła zamachu, którego ofiarą 13 maja 1981 roku padł Jan Paweł II. W niniejszej książce przypomina się najważniejsze wydarzenia z bardzo intensywnej duchowej historii siostry Łucji, przeżywanej przez nią w prostocie i ze świadomością, że świat, jeśli chce przetrwać, musi wrócić do Boga i do wartości Ewangelii.

Sto lat samotności

G. Garcia Marquez

Miała to być pirwsza powieść G.G. Marqueza. Dzięki swym dziadkom znał od dziecka historię Macondo i dzieje rodzinyBuendia, prześladowanej przez fatum kozirodztwa. Świat, w którym rzeczy nadzwyczajne miały wymiar szarej codzienności, zwyczajowość zaś przyjmowana była jako zjawiako nadprzyrodzone, świat bez czasu. gdzie wiele rzeczy nie miało jeszcze nazw, był też jego światem.Potzrbował aż dwudziestu lat, by wreszcie spisać te rodzne opowieści z całym dobrodziejstwem i przekleństwem odniesień biblijnych, bażniowych, literackich, politycznych; uświadomił nam, że „plemiona skazane na sto lat samotności nie mają już drugiej szansy na ziemi”.

Ślad tradycji w skansenach małopolskich
Traktat o maleńkiej drodze miłości

o. Loranzo Sales

o,Jezu który upodobanie w małych i pokornych sercem,i objawiasz im tajemnice swojej miłości,uczyń także i mnie małą i pokorną,i objaw mi również,dla dobra dusz,tajemnice Twojej miłości.Ty, o Jezu, który dla jednego aktu miłości cały oddajesz się duszy,oddaj się także i mnie,gdyż pragnę żyć miłościa dla Ciebie.Amen

W szkole Serca Jezusowego z Janem Pawłem II

o. Gerard Dufour

W szkole Serca Jezusowego z Janem Pawłem ll. Teksty przedstawione i objaśnione przez o.Gerarda Dufour
W szkole Serca Jezusowego ze Świętą Małgorzatą. Droga duchowa

o. Gerard Dufour

Wbrew Nadziei. Świadectwo kapłana ocalałego z masakr duchowieństwa w Kongu dokonanych w latach 1990-1998 przez Armię Patriotyczną Ruandy gen. Paula Kagane

Joseph Sagahutu

Książka ta to świadectwo o jednej z największych tragedii,które wstrząsnęty kontynettem afrykańskim w ostztnich dwudziestu latach, konfliktu na tle etnicznym w regionie Wielkich Jezior(Ruanda,Burandi,Demokratyczna Respublika Kongo-dawniej Zair).Okrutna bratobójcza wojna między plemionami Tutsi i Hutu wybuchła 6 kwietnia 1994 roku,po zabiciu prezydentów Ruandy i Burundi.Zbrojny konflikt, w którym niestety uczestniczyły również grupy składające się w dużej mierze z chrześcijan, doprowadził do przelewu krwi prawie miliona osób i skazał dwa miliony ludzi na wygnanie.Wspólnota międzynarodowa patrzyła na toczącą się wojnę z obojętnością i zachwywała się biernie. Autorem tego przejmującego świadectwa jest ruandyjski ksiądz, Joseph Sagahutu, uciekinier przed reźimem Armii Patriotycznej Ruandy gen.Paulu Kagame, jedyny oxałaly z rzezi w Kalimie(Kongo) 2 marca 1997roku.

Z ręką Boga na ramieniu. Opowieść o ojcu Leonie Dehonie, założycielu Zgromadzenia Księży Najświętszego Serca Jezusowego

Ks. Paweł Krok SCJ

Z ręką Boga na ramieniu ukazule sylwetkę sługi Bożego, o.Leona Dehona założyciela Zgromadzenia Księży Najświętszego Serca Jezusowego. Jego życie, działalność, trudy i zmartwienia zostały tu ujęte w formie powiści, w całości jednak opartej na archiwalnych dokumentach dotyczących o.Dehona.Tytuł wskazuje na jego postawę poddania się woli Bożej, która niejako prowadziła go za rękę, i to bardzo różnymi drogami. Kiedy logika ludzkiego rozumowania prowokowała do podejmowania decyzji, zdania się na wolę Bożą pozostało dla ojca Założyciela czymś decydującym.Jego poddania się Bogu wypełnione było ufnością, zawierzeniem duch miłości i wynagrodzenia. Niech ta książka pomoże nam lepiej poznać kandydata na ołtarze,wielkiego czciciela Bożego Sercz, a także przybliży praktykę poddania się woli Bożej w codziennym życiu.”Jeżeli inni mogli zostać świętymi, dlaczego nie ja?”-niech ta dewiza wyznawana przez o.Dehona inspiruje również nasze życia duchowe.

Znak Egzorcysty. Moje ostatnie walki z szatanem

P. Radari, G. Amorth

Zwierzęta i rośliny w życiu świętych oraz jako ich atrybuty

B. Szczepanowicz

Wyszukiwanie legend o świętych i ich cudownym związku ze światem zwierząt oraz rośliny było dla mnie interesującym i budującym zajęciem, a zarazem wielką przyjemnością, dzięki temu poznałam wielu nieznanych mi dotychczas świętych i nauczyłam się rozpoznawać ich po atrybutach, z którymi są często przedstawiani na obrazach oraz w formie rzeźb. Mam nadzieję, że dzięki tej lekturze czytelnicy zyskają umiejętność rozpoznawania świętych, jak również zachwycą się wielkością i cudownością Stwórcy, który cudami, znakami i anomaliami przyrodniczymi wyraża miłość do swoich dzieci.

Dom Fundacji Jana Pawła II

YouTube