Zakończenie roku akademickiego w Domu Fundacji

W niedzielę, 23 czerwca 2024 r. o godz. 11.00, w kaplicy Domu Fundacji Jana Pawła II w Lublinie miała miejsce uroczysta Msza św. na zakończenie roku akademickiego i formacyjnego, w ramach programu stypendialnego. Wydarzenie to zgromadziło stypendystów, absolwentów i przyjaciół Domu, którzy wspólnie świętowali także imieniny ks. dyrektora Jana Strzałki.

Eucharystii przewodniczył Solenizant, a koncelebrowali: ks. Robert Ptak oraz księża stypendyści z Indonezji i Ukrainy. W okolicznościowym kazaniu ks. Robert, odwołując się do niedzielnej Ewangelii o uciszeniu burzy na jeziorze, zachęcił wszystkich do zastanowienia się nad pytaniem: „Kim był dla mnie Jezus w minionym roku akademickim?”.

Na zakończenie Mszy św. ks. Jan podziękował za wspólną modlitwę i życzliwość wobec jego osoby. Po nabożeństwie czerwcowym wszyscy zebrali się w auli, gdzie przedstawiciele stypendystów złożyli Solenizantowi serdeczne życzenia, wręczyli kwiaty i prezenty, a także zaśpiewali jego ulubioną piosenkę – „Barkę”.

Spotkanie przebiegało w miłej i rodzinnej atmosferze, a jego uczestnicy czuli się częścią wspaniałej społeczności Domu Fundacji. Studentom życzymy udanej sesji egzaminacyjnej, a po niej dobrego wypoczynku wakacyjnego. Pragniemy również wyrazić wdzięczność władzom naszej Fundacji, dobroczyńcom i przyjaciołom za ich wsparcie duchowe i materialne. Niech Boże Serce wszystkim błogosławi i obdarza swoimi łaskami!

Valeria Khilmanovich