Stypendyści na Erasmusie – Hiszpania

Mam na imię Yelizaveta i pochodzę z Ukrainy. Studiuję ekonomię na V roku Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. W bieżącym semestrze uczestniczę w programie „Erasmus+ Practice”, odbywając praktyki w Walencji (Hiszpania).

Aktualnie pracuję w firmie Madico&Villaroel, gdzie zajmuję się analizą finansową oraz wprowadzaniem dokumentów finansowych do systemu. Firma ta zatrudnia wielu studentów z różnych krajów, co daje możliwość nawiązania kontaktów z osobami z całego świata. Obecnie współpracuję ze studentami z Francji, Litwy i Włoch.

Walencja to malownicze miasto nad morzem, gdzie słońce świeci przez 300 dni w roku. Od zawsze marzyłam o pobycie w ciepłym kraju, więc Hiszpania jest dla mnie idealnym wyborem przy okazji zagranicznych praktyk studenckich. Jako duże miasto z ośmioma uczelniami oferuje bogaty wybór kierunków dla studentów. Zawsze też można tutaj znaleźć propozycje różnorodnych wydarzeń kulturalnych, spotkań i atrakcji turystycznych. Szczególnie, jeśli chodzi o aktywność sportową, polubiłam siatkówkę plażową.

Jestem bardzo wdzięczna Fundacji Jana Pawła II i wszystkim jej dobroczyńcom za możliwość studiowania na KUL oraz uczestniczenia w jego programie wymiany studentów. Serdecznie pozdrawiam z Walencji!

Yelizaveta Piddubna