Zakończenie kursu w Domu Fundacji

W czwartek, 28 lipca 2022 r., uczestnicy kursu w Domu Fundacji Jana Pawła II odbyli końcowe rozmowy kwalifikacyjne, poprzedzone egzaminami z języka polskiego i przedmiotów kierunkowych. Podczas wspólnego obiadu młodzież z Białorusi, Kazachstanu i Ukrainy podziękowała Dyrekcji i Profesorom za możliwość uczestniczenia w kursie, poświęcony im czas, zdobytą wiedzę i spotkanych ludzi.

Mszy św. o godz. 18.00 przewodniczył dyrektor Domu, ks. Jan Strzałka, który podkreślił, że był to wyjątkowy i niepowtarzalny czas dla uczestników kursu, który powinien zaowocować w ich życiu pogłębioną wiarą i dojrzałymi relacjami międzyludzkimi. W sposób szczególny modlono się w intencji wszystkich Darczyńców, dzięki którym od wielu lat może być realizowany Program Stypendialny Fundacji. W czasie trwania kursu, oprócz wykładów i osobistej nauki, szczególne miejsce w programie dnia zajmowała codzienna Eucharystia, w czasie której modlono się o pokój na Ukrainie i za Fundację. Nie brakowało też wspólnych spotkań, zabaw integracyjnych i wycieczek.

Nowi stypendyści rozpoczną w październiku studia na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, na wybranych przez siebie kierunkach.

ks. Robert Ptak

Foto: Viktoria Rudkovskaya, Viktoria Zdaevska