Nowy rok akademicki w Domu Fundacji

W niedzielę, 2 października 2022 r., stypendyści i goście Domu Fundacji Jana Pawła II w Lublinie, świętowali początek roku akademickiego 2022/2023 oraz imieniny ks. Roberta Ptaka, wicedyrektora Domu. Świętowanie rozpoczęliśmy uroczystą Mszą św. pod przewodnictwem Solenizanta.

Podczas Eucharystii, ze słowem Bożym zwrócił się do nas dyrektor Domu, ks. Jan Strzałka. Jego wzruszające kazanie, po raz kolejny uświadomiło nam potrzebę modlitwy i bliskości Pana Boga w naszym życiu, szczególnie ze względu na trwającą wojnę w Ukrainie oraz trudną sytuację na całym świecie. Tym bardziej trzeba bezustannie prosić Pana Boga o pokój, wiarę i nawrócenie dla ludzi, bo jak mówi Pan Jezus w Ewangelii: «Gdybyście mieli wiarę, jak ziarnko gorczycy, powiedzielibyście tej morwie: „Wyrwij się z korzeniem i przesadź się w morze”, a byłaby wam posłuszna» (Łk 17,5). Na zakończenie kazania ks. Jan złożył życzenia Solenizantowi, podziękował Mu za Jego posługę w Domu Fundacji, za wsparcie oraz za to, że tak troskliwie opiekuje się stypendystami i z otwartym sercem przyczynia się do tworzenia ciepłej, rodzinnej atmosfery w naszym Domu.

Po Mszy św. miało miejsce spotkanie w auli, podczas którego stypendyści złożyli życzenia ks. Robertowi, dziękując Mu za Jego codzienną posługę na rzecz Domu i Fundacji. Po życzeniach wszyscy zostali zaproszeni na smaczny poczęstunek, który już stał się dobrą tradycją Domu.

Tekst: Olena Kaflovska

Foto: Viktoria Rudkovskaya