Wspomnienie naszego Założyciela i Patrona – św. Jana Pawła II

Zgodnie z coroczną tradycją, w dniu liturgicznego wspomnienia św. Jana Pawła II, w kaplicy Fundacji, została odprawiona uroczysta Msza Św. To właśnie 22 października 1978 roku papież Jan Paweł II rozpoczął swój długoletni Pontyfikat. We Mszy Św., której przewodniczył ks. Roman Broda, uczestniczyli stypendyści, mieszkańcy Domu i pracownicy.

W swoim okolicznościowym kazaniu, w nawiązaniu do Ewangelii, celebrans podkreślił ogromną miłość Jana Pawła II do osoby Jezusa Chrystusa. Jego całkowite i bezwarunkowe poddanie się woli Bożej było najlepszą odpowiedzią na zadane przez Jezusa Chrystusa pytanie: „Czy miłujesz mnie więcej aniżeli ci?”. Właśnie takiej, najwyższej miłości do Chrystusa uczy nas św. Jan Paweł II. Ks. Roman zaznaczył jednocześnie, że taka miłość nierzadko jest trudna i niepojęta, dlatego zawsze należy ukierunkowywać ją na Boga i na bliźnich. Nasz Założyciel i Patron apeluje do każdego z nas, abyśmy nie bali się tajemnicy Boga i Jego miłości.

Po Mszy Św., w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu, odmówiliśmy różaniec, polecając Panu Bogu za wstawiennictwem Matki Najśw. i św. Jana Pawła II wszystkie nasze intencje. Na zakończenie mieliśmy okazję oddać cześć naszemu Założycielowi poprzez ucałowanie Jego relikwii.

Olga Ilczyna