Św. Jan Paweł II – rocznica odejścia do Domu Ojca

W sobotę, 2 kwietnia, przypadała kolejna rocznica śmierci św. Jana Pawła II, który odszedł do Domu Ojca 17 lat temu, o godz. 21.37, w wieku 84 lat. W tym dniu w Domu Fundacji w Lublinie o godz. 21.00 miała miejsce dziękczynna Msza św. Dziękowaliśmy Panu Bogu za dar życia i świętości Założyciela naszej Fundacji i wzywaliśmy Jego wstawiennictwa, prosząc Boga o pokój w Ukrainie i na całym świecie.

Mszy św. przewodniczył ks. Jan Strzałka, który w okolicznościowym kazaniu nawiązał do ostatnich godzin życia Jana Pawła II i wskazał na wpływ tej śmierci na ludzi wierzących: „Jan Paweł II odszedł, a świat znormalniał na jakiś czas i człowiek postarał się o bardziej ludzką twarz. I narodziło się pokolenie młodych, które okrzyknięto pokoleniem Jana Pawła II, z aspiracjami na wyjątkowość i dobroć. Wszystko było jak w najpiękniejszej bajce, tłumy w kościołach i na placach, nocne Msze św., nocne czuwania i spektakularne pojednania. Tylko wiosna roku 2005 minęła stosunkowo szybko. Do głosu znowu doszła słaba ludzka natura. Jan Paweł II spogląda dzisiaj z okna Domu Ojca, a Jego pokolenie? Czy dalej chce zmienić świat?”

Po Mszy św. modliliśmy się na różańcu o ustanie wojny. Na zakończenie zaśpiewaliśmy „Barkę”, najbardziej ulubioną przez Ojca Świętego pieśń oazową.

ks. Jan Strzałka

zdjęcia: Ahneta Soroka