Stypendyści na Erasmusie – Niemcy

Mam na imię Maria. Pochodzę z Ukrainy i studiuję filologię germańską na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim na IV roku. Obecnie uczestniczę w programie wymiany studentów w Niemczech na Katholische Universität Eichstätt-Ingolstadt. Dla mnie to już drugi raz, gdy mogę wyjechać na Erasmusa. Pierwszy raz byłam w Berlinie, a tym razem jestem w Bawarii. To bardzo ważne dla studiów językowych, by zdobywać wiedzę w danym kraju i pobyć wśród jego mieszkańców. Zajęcia na uniwersytecie tutaj wyglądają podobnie, jak w Polsce, gdzie wszystko odbywa się w języku niemieckim.

Kiedy przyjechałam do Eichstätt od razu znalazłam również kościół, do którego często chodzę. Cieszę się, że mam taką religijną wspólnotę, z którą też mogę porozmawiać o różnych sprawach i podyskutować na temat bieżących wydarzeń.

Dziękuję Fundacji Jana Pawła II, że mogę studiować na KUL w Lublinie, ale też i że uczelnia ta daje możliwości międzynarodowej wymiany w ramach Erasmusa. Bardzo się cieszę z tego powodu i ogromnie doceniam tę możliwość, z której teraz korzystam. Serdecznie wszystkich pozdrawiam!

Maria Mysiv