Stypendyści na Erasmusie – Litwa

Mam na imię Viktoria, pochodzę z Ukrainy i jestem studentką V roku Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, na kierunku stosunki międzynarodowe, ze specjalizacją w europejskiej integracji i bezpieczeństwie. Aktualnie, biorę udział w programie Erasmus+ na Vytauto Didžiojo Universitetas w Kownie na Litwie.

Kowno to drugie pod względem liczby mieszkańców litewskie miasto, z bogatą historią i dziedzictwem kultury, które stało się dla mnie inspirującym środowiskiem do pogłębiania wiedzy. Oprócz wymiaru naukowego, również zwiedzanie malowniczych zakątków miasta i udział w lokalnych wydarzeniach, stanowią ważną część mojego pobytu w tym miejscu.

Moje studia na VDU w Kownie są fascynujące. Tutaj mam możliwość poznać wielu wspaniałych ludzi z różnych krajów. Wspólnie uczymy się od siebie czegoś nowego, tworzymy przyjacielskie relacje i wiele wartościowych doświadczeń z dziedziny europejskiej integracji i bezpieczeństwa.

Dzięki programowi wymiany studentów przekonuję się, jak istotne jest międzynarodowe zrozumienie i współpraca w dzisiejszym globalnym świecie. Ten wyjazd nie tylko umożliwia mi rozwijanie się pod względem intelektualnym, ale również wzbogaca mnie o nowe doświadczenia kulturowe i społeczne. To prawdziwa życiowa przygoda, za którą serdecznie dziękuję Fundacji Jana Pawła II oraz mojemu Uniwersytetowi w Lublinie!

Viktoria Gurska