Otrzęsiny nowych stypendystów

W sobotę, 25 listopada 2023 r., w Domu Fundacji Jana Pawła II w Lublinie miały miejsce tzw. „otrzęsiny”, czyli studenckie przyjęcie nowych stypendystów do rodziny fundacyjnej. O godz. 18.00 w kaplicy została odprawiona Msza św., której przewodniczył ks. Robert Ptak. W kazaniu nawiązał do Ewangelii, mówiącej o życiu przyszłym i zmartwychwstaniu. W odniesieniu do I rocznika, wspominając już przebytą przez nich drogę i spędzony czas na Fundacji, życzył im na przyszłość pełnego zaangażowania w życie Domu i dzielenia się z innymi swoimi talentami.

Po Eucharystii wszyscy zgromadzili się w auli, gdzie w sposób humorystyczny, w formie nagranych filmików, zostały przedstawione ciekawostki z życia nowych stypendystów. Każdy z nich otrzymał „paczkę-niespodziankę” z symbolicznymi prezentami od swoich starszych koleżanek i kolegów.

Na zakończenie programu, ks. dyrektor Jan Strzałka podziękował wszystkim organizatorom spotkania, a zwłaszcza ll rocznikowi, za wyjątkowo pomysłowe nagrania wideo oraz za miłą atmosferę. Następnie zaprosił wszystkich na „otrzęsinowy bankiet” i dalszą część zabawy w ten andrzejkowy wieczór. W ramach tej zabawy „otrzęsieni” stypendyści przygotowali niespodziankę, a mianowicie taniec „flash mob” oraz ciekawy filmik z gatunku tzw. „Mannequin Challenge”.

Naszym najmłodszym stypendystom życzymy dużo łask Bożych na każdy dzień spędzony w Lublinie!

Yana Oliinyk