Rocznica kanonizacji św. Jana Pawła II

W niedzielę, 28 kwietnia 2024 r., w Domu Fundacji Jana Pawła II w Lublinie, uroczyście świętowano 10. rocznicę kanonizacji św. Jana Pawła II, która przypadała dzień wcześniej. O godz. 11.00 rozpoczęła się Msza św. pod przewodnictwem ks. Jana Strzałki, który w tym dniu obchodził także swoje urodziny. W koncelebrze uczestniczyli księża stypendyści, a okolicznościowe kazanie wygłosił ks. Robert Ptak. Kaznodzieja, nawiązując do sylwetki św. Jana Pawła II, przytoczył świadectwo kard. Stanisława Dziwisza, najbliższego współpracownika Papieża, dotyczące Jego świętości, którą można było wyraźnie dostrzec w ciągu Jego życia.

Na zakończenie Mszy św. została odmówiona litania do św. Jana Pawła II. Następnie, każdy z uczestników Eucharystii, mógł oddać część Świętemu Papieżowi, poprzez ucałowanie Jego relikwii. Po Mszy św., wszyscy udali się do auli, gdzie miało miejsce tradycyjne spotkanie. Stypendyści złożyli ks. Janowi urodzinowe życzenia, wręczyli kwiaty i prezenty oraz „słodką niespodziankę”.

W tym dniu wszystkim towarzyszyło uczucie wdzięczności za Osobę i świętość życia Jana Pawła II oraz za Fundację, którą powołał do istnienia, a której cząstkę stanowi program stypendialny, prowadzony w Domu w Lublinie.

Yana Oliinyk