Piżama-party, czyli wieczór andrzejkowy w Domu Fundacji

W sobotę, 26 listopada w Domu Fundacji Jana Pawła II odbył się tradycyjny wieczór andrzejkowy. Rozpoczęła go Msza św. celebrowana o godz. 18.00, której przewodniczył stypendysta z Łotwy, ks. Valdis Driksna. 

Po Eucharystii wszyscy zgromadzili się w auli, aby wziąć udział w humorystycznym spektaklu, połączonym z tzw. otrzęsinami pierwszego rocznika, czyli formalnym wprowadzeniem ich do grona stypendystów Fundacji. Tradycyjnie, spotkanie to zostało przygotowane przez stypendystów II rocznika. Ks. Jan, dyrektor Domu, w imieniu wszystkich podziękował rocznikowi za przygotowanie spotkania. Podziękowania te złożył na ręce Viktorii Bondar, starościny rocznika. Najmłodsi studenci byli bardzo wdzięczni za okazaną im życzliwość.

„Ta miła i ciepła atmosfera, ciekawa aranżacja przestrzeni i dobra reżyseria, a także niepowtarzalna gra aktorska zrobiły na mnie niezwykłe wrażenie. Wszyscy uczestnicy tego przedstawienia mają talent aktorski” – powiedział jeden ze stypendystów Fundacji.

Studenci drugiego rocznika zaprezentowali także widzom spójną i miłą scenografię: bawełniane chmurki fruwały pod sufitem, obrazki kotów i emotikony dodawały sali przytulności.

Uważam, że przedstawienie było bardzo udane i godne obejrzenia. Myślę, że każdy, kto w nim uczestniczył jest podobnego zdania. Takie chwile, spędzane w Domu Fundacji Jana Pawła II, są zawsze przyjemne, a także pożyteczne dla wszystkich.

Teraz trzeba już skoncentrować się na dobrym przeżyciu Adwentu, aby jak najlepiej przygotować się do tajemnicy Bożego Naradzenia.

Helena Gurnicka