Maranatha, przyjdź Panie Jezu!

W poniedziałek, 28 listopada, poranne ptaszki naszej Fundacji przyleciały do kaplicy naszego Domu, aby o godz. 6.30 uczestniczyć w Roratach. Według tradycji, Roraty to pierwsza Msza święta, celebrowana w danym dniu o wschodzie słońca. 

Obecność tak wielu młodych ludzi na tej porannej Eucharystii, to wspaniałe świadectwo, że w studenckiej codzienności, pośród obowiązków i zabiegania, można znaleźć czas dla Pana Boga. Tym bardziej, że dużo osób musiało pokonać spory kawałek drogi, jak choćby dziewczęta, mieszkające w Domu Akademickim na Poczekajce. Najmłodsza uczestniczka Mszy Świętej, trzyletnia Lala, przyniosła zrobiony samodzielnie adwentowy lampion.

Mszy św. przewodniczył ks. Jan Strzałka. Koncelebransami byli kapłani-stypendyści z Białorusi, Indonezji oraz Ukrainy. Przy ołtarzu obecni byli również ministranci.

Stypendyści V rocznika przygotowali oprawę liturgiczną. Po Mszy św. wszyscy zostali zaproszeni do auli na adwentowe śniadanie. Wspólnotowa Msza święta, przepyszne kanapki i gorące napoje wniosły wiele duchowych i fizycznych sił na rozpoczynający się dzień. Z pewnością podobnie będzie i w następnych dniach adwentowego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa w tajemnicy Bożego Narodzenia. Kaplica znowu zapełniać się będzie stypendystkami, stypendystami i mieszkańcami Domu, aby wyśpiewać Rorate coeli de super…

Zapraszamy zatem wszystkich, którzy mają gorące serca, przepełnione światłem Chrystusa, na Mszę św. Roratnią, sprawowaną codziennie w kaplicy naszego Domu, o godz. 6.30. Trzymając w ręku zapaloną świecę, symbolizującą Maryję, oczekującą na przyjście Mesjasza, będziemy się uczyć od Niej postawy całkowitego zawierzenia i bezgranicznego oddania się Jezusowi, który przychodzi, aby nas zbawić.

Oleksandra Foboril