Otrzęsiny pierwszego rocznika

W przeddzień adwentu, w sobotę 30 listopada, w Domu Fundacji Jana Pawła II miały miejsce „otrzęsiny”, czyli zabawa związana z włączeniem stypendystów I roku do społeczności studenckiej. Tytuł tegorocznego spotkania brzmiał: „Kto chce zostać stypendystą?” Rozpoczęło się ono o godz. 18.00 Mszą świętą, której przewodniczył ks. Robert Ptak. Po Eucharystii wszyscy zgromadzili się w auli, gdzie w sposób humorystyczny, w formie nagranych filmików, stypendyści II rocznika zaprezentowali każdego z nowych studentów, ukazując jednocześnie swoje aktorskie i reżyserskie uzdolnienia.

Wszyscy uczestnicy otrzęsin byli bardzo zadowoleni z przebiegu spotkania, szczególnie stypendyści I roku, którzy otrzymali także symboliczne prezenty od swoich starszych koleżanek i kolegów. Spotkanie zakończył ks. Jan Strzałka, dziękując II rocznikowi za trud włożony w przygotowanie otrzęsin a wszystkim uczestnikom za obecność.

Po wyjściu z auli można było poczęstować się smacznymi pączkami i drożdżówkami. W ten sposób kolejny raz doświadczyliśmy rodzinnej atmosfery, jaka panuje w Domu naszej Fundacji w Lublinie.

Oleksandra Mohyrchuk