Otrzęsiny I rocznika

W sobotę, 4 grudnia 2021 roku, w Domu Fundacji Jana Pawła II w Lublinie, miało miejsce kolejne, ważne w tym roku wydarzenie, a mianowicie otrzęsiny I rocznika, czyli „studenckie przyjęcie” nowych stypendystów do grona rodziny fundacyjnej.

O godz. 18.00 rozpoczęła się Msza święta, której przewodniczył ks. dyrektor Jan Strzałka. Z racji pierwszej soboty miesiąca w swojej homilii nawiązał on do tajemnicy Niepokalanego Serca Maryi, zachęcając wszystkich do praktykowania nabożeństwa pierwszych pięciu sobót miesiąca, które swoje korzenie ma w objawieniach fatimskich.

Następnie w auli odbyła się artystyczna część wieczoru. Program został przygotowany przez stypendystów II rocznika w konwencji gali wręczenia filmowych nagród Oscara. Głównymi bohaterami byli oczywiście stypendyści I rocznika, którym przyznano nagrody w różnorodnych kategoriach. Każda nominowana osoba była zaprezentowana w krótkim filmie, który pokazywał jakieś zabawne wydarzenia z jej życia w Domu Fundacji. Jako nagrody zostały przygotowane statuetki Oscara oraz słodki prezencik.

Po zakończonej gali na wszystkich czekał, jak zawsze, smaczny poczęstunek. Na holu przy auli została także przygotowana strefa dla fotoreporterów i do wywiadów z gwiazdami tego wieczoru. Atmosfera tego typu spotkań jak zawsze jest cudowna, bo czas spędzony z Panem Bogiem, na modlitwie i we wspólnym gronie, to niepowtarzalne przeżycie. Naszym najmłodszym stypendystom życzymy dużo energii, radości i łask Bożych na każdy dzień spędzony w Lublinie.

@Anna Vovchanska