Kurs dla stypendystów

13 września 2021 r. w Domu Fundacji Jana Pawła II w Lublinie rozpoczął się kurs przygotowawczy dla najmłodszych stypendystów. W spotkaniu uczestniczy 19 osób z Białorusi, Kirgistanu, Ukrainy i Uzbekistanu.

Na rozpoczęcie kursu ks. Jan Strzałka i ks. Robert Ptak serdecznie powitali wszystkich uczestników zebranych w auli. Zajęcia rozpoczęły się od testu pisemnego z języka polskiego oraz rozmów indywidualnych z uczestnikami. Wykłady będą prowadzone przez profesorów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego: prof. dr hab. Beatę Obsulewicz-Niewińską oraz dr. hab. Annę Czaplę. Młodzież miała też możliwość spotkać się z dr. Witalijem Rosowskim, specjalistą Biura Rekrutacji KUL, żeby omówić sprawy dotyczące studiów na KUL.

O godz. 18.00 w kaplicy miała miejsce Msza św., a po niej spotkanie „niespodzianka” ze smacznymi kanapkami oraz mini koncertem młodzieży w ich narodowych językach.

Pierwszy dzień już na za nami! Wszystkim uczestnikom kursu życzymy powodzenia w zajęciach oraz opieki Bożej opatrzności!

Anna Vovchanska