Zakończenie roku akademickiego w Domu Fundacji w Lublinie

W niedzielę, 27 czerwca 2021 r., o godz. 11.00 stypendyści i mieszkańcy Domu Fundacji Jana Pawła II w Lublinie zgromadzili się w kaplicy, by świętować zakończenie roku akademickiego, pożegnanie tegorocznych absolwentów programu stypendialnego oraz imieniny ks. dyrektora Jana Strzałki.

Eucharystii przewodniczył Czcigodny Solenizant, a koncelebrowali: ks. Robert Ptak i ks. Nyaming z Indonezji. W okolicznościowym kazaniu ks. Robert, odnosząc się najpierw do Ewangelii o wskrzeszeniu córki Jaira, porównał dzisiejsze spotkanie do swoistego „wskrzeszenia” życia na Fundacji. Nawiązał także do projektu „Wy jesteście moją nadzieją”, który od 27 kwietnia br. realizuje się w mediach społecznościowych. Podkreślił, że stypendyści Fundacji są nadzieją św. Jana Pawła II, ale też i nadzieją Kościoła i świata. Ks. Robert pragnął pokazać absolwentom, że nawet po zakończeniu programu stypendialnego, są częścią wspólnoty i „Pokoleniem JP2”, które musi nieść światu prawdziwe chrześcijańskie wartości. Odnosząc się natomiast do osoby ks. Dyrektora, ukazał go jako człowieka o wielkim sercu, który jest prawdziwym ojcem naszego Domu w Lublinie.

Na zakończenie Mszy św. ks. Dyrektor podziękował wszystkim za obecność i modlitwę oraz zaprosił na poczęstunek do auli. Tutaj złożyliśmy mu imieninowe życzenia oraz wręczyliśmy ulubione frezje. Następnie odbyło się „radosne i z łezką w oku” wręczenie pamiątek tegorocznym absolwentom z okazji zakończenia programu stypendialnego.

Wszystkim życzymy miłego wypoczynku wakacyjnego i… do zobaczenia w październiku!

Viktoria Khyzhniak