Królowo Polski – przyrzekamy!

Dzień 3 maja, to Święto Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Zostało ono ustanowione przez papieża Benedykta XV w 1920 r., na prośbę polskich biskupów, po odzyskaniu przez Polskę niepodległości w 1918 r. Również tego dnia Polacy na całym świecie obchodzą święto narodowe, upamiętniające przyjęcie w 1791 r. pierwszej w Europie i drugiej na świecie spisanej konstytucji.

Tego dnia w Domu Fundacji Jana Pawła II w Lublinie, o godz. 17.00, miała miejsce uroczysta Msza św., której przewodniczył ks. dyrektor Jan Strzałka. W homilii nawiązał on do zawierzenia Narodu Polskiego Maryi na przestrzeni dziejów oraz do św. Jana Pawła II i Jego dewizy „Totus Tuus”, wyrażającej jego całkowite oddanie się Matce Bożej.

Po Mszy św. i nabożeństwie majowym, korzystając ze słonecznej pogody, stypendyści spędzili wspólnie czas w miłej atmosferze, posilając się kiełbaskami z grilla. Maj to miesiąc Maryjny, dlatego każdego dnia po Mszy św. wieczornej będziemy wychwalać Matkę Najśw. śpiewem litanii ku Jej czci.

Anna Vovchanska

Foto: Agnieszka Soroka