Dobry Pomysł – z myślą o dzieciach z Ukrainy

Mijają kolejne tygodnie wojny w Ukrainie. Stypendyści Fundacji Jana Pawła II nieustannie angażują się w różnoraką pomoc uchodźcom. Tym razem pragnę zaprezentować zaangażowanie na rzecz dzieci, które ze swoimi mamami zostały zmuszone do opuszczenia swoich domów i zatrzymania się w Lublinie. Inicjatorką tego przedsięwzięcia jest pani Zofia Zaorska, założycielka Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów KLANZA i Lubelskiej Szkoły Superbabci i Superdziadka.

Pani Zofia pod koniec lutego zaproponowała naszym stypendystom przygotowanie się do pomocy dzieciom z Ukrainy, które nagle musiały uciekać przed wojną. Zaprosiła na warsztaty z pedagogiki zabawy, poświęcone metodom integracyjnym w pracy z grupami dzieci. 4 marca br. odbyły się praktyczne warsztaty, w których uczestniczyło 11 osób. Sprawdzianem zdobytych umiejętności były 3 spotkania, w których uczestniczyło około 90 dzieci wraz ze swoimi mamami.

W niedzielę Bożego Miłosierdzia, 24 kwietnia br., na spotkaniu po Mszy św., wszyscy wolontariusze otrzymali specjalne podziękowania. W przyszłości planowane są następne warsztaty i spotkania z dziećmi z Ukrainy.

ks. Jan Strzałka