Jezu, ufam Tobie!

Najmilsza Mi jest dusza ta, która wierzy mocno w dobroć Moją i zaufała Mi zupełnie; obdarzam ją swoim zaufaniem i daję jej wszystko, o co prosi
(Dzienniczek św. Siostry Faustyny, 453)

Niedziela po uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego to święto Miłosierdzia Bożego. Zostało ono ustanowione w 2000 r. przez św. Jana Pawła II, na podstawie objawień św. siostry Faustyny Kowalskiej. Jezus przekazał jej swoją wolę, aby rozpowszechnić kult Bożego Miłosierdzia oraz ustanowić święto Miłosierdzia, jako szczególny dzień, w którym morze łask, a także odpuszczenie win i kar spływają na dusze wiernych. Dlatego też w tym dniu zebraliśmy się w kaplicy Domu Fundacji Jana Pawła II, aby w czasie Eucharystii dziękować Bogu za Jego miłosierdzia oraz prosić o łaski dla siebie, naszych bliskich i dobrodziejów Fundacji.

Okolicznościowe kazanie wygłosił ks. Robert Ptak SCJ, który nawiązując do Ewangelii o niewiernym Tomaszu, wskazał na przejawy Bożego Miłosierdzia i otwartość Boga na nas, wątpiących nieraz w Jego miłość. Mówił także o historii święta, obrazie „Jezu, ufam Tobie” i koronce do Bożego Miłosierdzia.

Tego dnia mieliśmy jeszcze jeden powód, aby dziękować Bogu za Jego dobroć – 59. urodziny naszego dyrektora, ks. Jana Strzałki SCJ. Po Eucharystii wszyscy udali się do auli, gdzie każdy mógł złożyć życzenia, w których nie zabrakło słów wdzięczności dla ks. Jana, za jego obecność w naszym życiu, pomocną dłoń oraz rodzinną atmosferę Domu Fundacji. Spotkanie w auli było wypełnione miłymi wspomnieniami i rozmowami przy tradycyjnym pączku. Na koniec mieliśmy okazję wysłuchać mini-koncertu w wykonaniu stypendystki Ani Prosiekowej z Ukrainy, która zauroczyła wszystkich grą na skrzypcach.

Chcemy jeszcze raz życzyć ks. Janowi szczęścia, uśmiechu i zdrowia! Niech dobry i miłosierny Bóg ma go w swej opiece, pomaga mu w jego posłudze i prowadzi do świętości! Bóg zapłać za wszelkie dobro!

Aleksander Lewkowicz

zdjęcia: U. Bila