ODCZYTAĆ BOŻE ZNAKI

W klasztorze Księży Sercanów w Pliszczynie, w dniach 9-12 maja 2019 r. miała miejsce wiosenna seria rekolekcji dla stypendystów Fundacji Jana Pawła II. Duchowym przewodnikiem był ks. Adam Pastorczyk, sercanin z Krakowa, a tematem tych dni były „Zapomniane drogi”.

Rekolekcje rozpoczęły się w czwartek o godz. 18.30 wspólną kolacją. Później uczestniczyliśmy we Mszy św., a po niej odbyło się spotkanie integracyjne. Każdy z uczestników opowiadał skąd pochodzi i co studiuje.

W programie tych dni były: modlitwa Liturgią Godzin, Msza św., adoracja Najśw. Sakramentu, konferencje, spotkania dyskusyjne. Wyjątkową była modlitwa wstawiennicza za nas samych. Z wielką uwagą obejrzeliśmy film „Oszukana”. Chętni mogli skorzystać z sakramentu pokuty i osobistej rozmowy z ks. Adamem, który przez cały czas był do naszej dyspozycji.

W ciągu tych czterech dni odnajdowaliśmy zostawione w przeszłości drogi, takie jak: osobiste powołanie, życiowe znaki i modlitwę. W tym wszystkim mieliśmy przypomnieć sobie, że Pan Bóg zawsze daje nam znaki. Nie trzeba czekać, aż przyjdzie i wskaże nam nasze powołanie, ale trzeba przypomnieć sobie momenty, gdy spotkaliśmy Pana Boga i dostrzegać w tym znak dla nas. Szczególne znaczenie powinien mieć codzienny rachunku sumienia, który z jednej strony pomaga w nawróceniu, a jednocześnie uczy ciągłego szukania i znajdowania Boga we wszystkim.

Jesteśmy bardzo wdzięczni dyrekcji Domu Fundacji za zorganizowanie rekolekcji, a Księżom Sercanom z Pliszczyna za okazaną nam życzliwość.

Karina Nedokus

zdjęcia: K. Nedokus