Jesteście nadzieją Kościoła

W niedzielę, 26 czerwca br., o godz. 11.00 w Domu Fundacji Jana Pawła II, została odprawiona Msza św. na zakończenie roku akademickiego 2021/2022 i pożegnanie V rocznika, kończącego program stypendialny. Naszą modlitwą objęliśmy również dyrektora Domu, ks. Jana Strzałkę, którego imieniny przypadały kilka dni wcześniej.

Eucharystii przewodniczył Czcigodny Solenizant, a koncelebrowali: ks. Robert Ptak i księża stypendyści. Na wstępie ks. Jan podziękował stypendystom za wspólnie przeżyty rok akademicki i prezent od tegorocznych absolwentów – nowe wydanie Mszału Rzymskiego dla diecezji polskich.

W kazaniu ks. Robert przypomniał słowa św. Jana Pawła II, mówiące, że młodzież jest przyszłością świata, nadzieją Kościoła i Jego nadzieją. Kaznodzieja uwrażliwił absolwentów na to, że nawet po zakończeniu programu stypendialnego, nadal pozostają częścią wspólnoty fundacyjnej i mają nieść światu chrześcijańskie wartości. Odnosząc się do osoby ks. Dyrektora podkreślił, że za wzorem swojego patrona św. Jana Chrzciciela, wskazuje on na Chrystusa, nawołuje do przemiany życia i uwrażliwia stypendystów na sprawy duchowe.

Po Mszy św. stypendystki Anna Prosiekova i Olga Shpynda zaprezentowały kilka utworów na organy i skrzypce takich kompozytorów, jak Johann Sebastian Bach, Charles Gounod oraz Georg Fridrich Haendel.

Dalsza część uroczystości miała miejsce w auli, gdzie tegoroczni absolwenci podziękowali Fundacji za otrzymane dobro i złożyli imieninowe życzenia ks. Janowi. Następnie miały miejsce życzenia i prezenty dla stypendystów, kończących program stypendialny oraz poczęstunek dla wszystkich obecnych.

Święty Janie Pawle II, chcemy być Twoją nadzieją, nadzieją Kościoła i przyszłością świata!

Olena Kaflovska

Foto: Agnieszka Soroka