Stypendyści na Erasmusie – Czechy

Mam na imię Władysława. Jestem z Ukrainy i studiuję ekonomię na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, na V roku. W tym semestrze wyjechałam do Pragi w ramach programu Erasmus+ Practice.

Praga jest pięknym miastem, z interesującą historią, pełną różnorakich inspiracji i życzliwych mieszkańców. Z tych tez powodów, w ramach wymiany studenckiej, już po raz trzeci wyjechałam do Pragi. Poprzednio studiowałam na uniwersytecie Charles University in Prague. Obecnie odbywam praktyki w firmie Ascari w Pradze. Zajmuję się analizą rynku i marketingiem dziedzin medycznych oraz zarządzaniem zasobami ludzkimi (HR). Firma ta rekrutuje dużo studentów z różnych krajów, co umożliwia poznanie wielu nowych osób z innych stron świata.

W związku z wojną, jako wolontariuszka, pomagam także uchodźcom z Ukrainy, a także biorę udział w różnych spotkaniach i demonstracjach pokojowych.

Jestem bardzo wdzięczna Fundacji Jana Pawła II i wszystkim jej dobroczyńcom za możliwość studiowania na KUL-u i udziału w programie Erasmus. Serdecznie pozdrawiam z Pragi!

Vladyslava Vashchenko