Inauguracja roku akademickiego na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim

W niedzielę, 15 października 2023 r., na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2023/2024.

O godz. 9.00 w kościele akademickim miała miejsce Msza św., której przewodniczył Metropolita Wrocławski abp Józef Kupny. W Eucharystii uczestniczyli: Metropolita Lubelski i Wielki Kanclerz KUL, abp Stanisław Budzik, biskupi lubelscy, Senat Uczelni wraz z rektorem ks. prof. dr. hab. Mirosławem Kalinowskim, profesorzy, studenci oraz stypendyści pierwszego roku z Domu Fundacji Jana Pawła II wraz z dyrektorem ks. Janem Strzałką.

Podczas uroczystości w auli uniwersyteckiej odbyła się ceremonia nadania tytułu doktora honoris causa KUL rabinowi prof. Abrahamowi Skórce, który wygłosił wykład inauguracyjny. Oprawę muzyczną przygotował Chór Akademicki KUL pod dyrekcją dra hab. Grzegorza Pecki, z udziałem stypendystów Fundacji.

Studenci I roku byli zachwyceni tym wydarzeniem. Mamy nadzieję, że rozpoczynający się rok akademicki na KUL będzie owocny, a stypendystom nie zabraknie sił i wytrwałości w dążeniu do zdobywania wiedzy i radości z budowania wspólnoty uniwersyteckiej i stypendialnej.

Anhelina Vasilkova