Alleluja, Jezus żyje! Wielkanoc w Domu Fundacji

W tym roku, z racji trwającej na Ukrainie wojny, wielu stypendystów z tego kraju pozostało na czas Świąt Wielkanocnych w Domu Fundacji Jana Pawła II w Lublinie. W sporej grupie, bo liczącej ok. 40 osób – również z Białorusi, Indonezji, Kazachstanu, Kirgistanu i Uzbekistanu, przeżywaliśmy ten wyjątkowy czas nadziei i radości paschalnej.

W poranek niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego miało miejsce spotkanie w auli przy świątecznym śniadaniu. Ks. Jan Strzałka, dyrektor Domu, złożył okolicznościowe życzenia i poświęcił wielkanocne pokarmy.

W południe została odprawiona uroczysta Msza św., której przewodniczył ks. Józef Golonka SCJ, przełożony księży sercanów z ul. Leszczyńskiego w Lublinie. W swojej homilii zachęcał, by podobnie jak Piotr i Jan biec do grobu i uwierzyć w to, że Jezus zmartwychwstał.

Po Eucharystii wszyscy zasiedli do pysznie zastawionego stołu, by jak w gronie rodzinnym, spędzić ten czas razem, w radości i wzajemnej życzliwości. Podczas tego spotkania stypendystka Ania Prosiekova z Ukrainy, studentka muzykologii KUL, zagrała kilka utworów na skrzypcach. Warto zaznaczyć, że wszyscy stypendyści byli zaangażowani zarówno w przygotowanie liturgii, jak i posiłków w Niedzielę i Poniedziałek Wielkanocny.

Niech zmartwychwstały Chrystus udziela wszystkim wielkanocnej radości i pokoju! Alleluja!

ks. Robert Ptak SCJ

Foto: S. Konan