„Wieczernij Slavik” – Wieczór andrzejkowy w Domu Fundacji Jana Pawła II

W sobotę, 2 grudnia, w Domu Fundacji Jana Pawła II tradycyjnie świętowaliśmy przyjęcie do naszego rodzinnego grona nowych stypendystów. Wieczór andrzejkowy rozpoczęliśmy Mszą Świętą w kaplicy Domu Fundacji o godzinie 18:00, której przewodniczył zastępca dyrektora, ks. Robert Ptak.

Po Eucharystii wszyscy zgromadziliśmy się w auli, aby wziąć udział w humorystycznym programie, zatytułowanym „Wieczernij Slavik”, wymyślonym i zrealizowanym przez stypendystów drugiego rocznika. Tak zwane „otrzęsiny” pierwszego roku mają na celu nie tylko formalne wprowadzenie nowych studentów do grona stypendystów, lecz także zapewniają integrację dużej wspólnoty Domu Jana Pawła II.

Ksiądz Jan, dyrektor Domu, w imieniu wszystkich podziękował drugiemu rocznikowi za przygotowanie tego przedsięwzięcia. Warto też zaznaczyć, że nasi najmłodsi stypendyści byli nie tylko bardzo zadowoleni z andrzejkowego wieczoru, ale także pozytywnie zaskoczeni prezentacjami, które w mniejszym lub większym stopniu odzwierciedlały cechy charakteru każdego z nich. Nie sposób było nie zauważyć ciekawej aranżacji pomieszczenia: balony, kolorowe lampki i odpowiednie oświetlenie, ba, nawet cocktailowy dress code. Ogólny obraz andrzejkowy dopełnia też wspaniała gra aktorska stypendystów drugiego roku i świetny pomysł na wieczorowy program z zaproszonymi na niego gwiazdami (pierwszym rocznikiem). Spotkanie zakończyło się zabawą andrzejkową i poczęstunkiem, zorganizowanym przez dyrekcję i stypendystów drugiego roku

Jestem przekonana, że „Wieczernij Slavik” to bardzo udany i jak najbardziej odpowiedni sposób na przedstawienie nowych stypendystów naszej Fundacji. Dzięki takim wieczorom, po raz kolejny dochodzę do wniosku, że wspólnie spędzone chwile w murach naszego Domu są nie tylko przyjemne, ale również bardzo pożyteczne.

Uliana Hirniak

Zdjęcia: I. Chmyr, V. Vershinin.