WIĘCEJ SZCZĘŚCIA JEST W DAWANIU…

Okres świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku to czas wyjątkowego nastroju, ciepłych rodzinnych spotkań, składania sobie życzeń a także obdarowywania się prezentami. Warto jednocześnie pamiętać, że jednak nie wszyscy mogą w pełni doświadczać takiej radości. W naszych środowiskach jest wiele osób i rodzin, którym nie jest łatwo przeżyć ten świąteczny czas w radosnej atmosferze, ponieważ brakuje im podstawowych środków do życia.

Według pięknej, wieloletniej już tradycji, podczas corocznego spotkania opłatkowego w Domu Fundacji Jana Pawła II, stypendyści otrzymują paczki, przygotowane przez Towarzystwo Przyjaciół Fundacji z Warszawy, na czele z Panią Prezes Ewą Bednarkiewicz. Taka paczka, w której zazwyczaj znajdują się słodycze, artykuły szkolne i odzież dla dzieci, zostaje przekazana przez stypendystów dzieciom z ubogich rodzin czy też osobom chorym lub samotnym, mieszkającym w rodzinnych miejscowościach stypendystów. Podczas przekazywania tych paczek osobom potrzebującym jeszcze bardziej uświadamiamy sobie to, że „więcej szczęścia jest w dawaniu, aniżeli w braniu” (Dz 20,35).

W imieniu stypendystów oraz tych, którzy otrzymali w tym roku świąteczne paczki, chcielibyśmy z całego serca podziękować wszystkim Darczyńcom za tak wielką hojność i trud organizacji tej pięknej inicjatywy. Niech Chrystus Pan, Nowonarodzony Zbawiciel, zsyła Swoje błogosławieństwo i obficie wynagradza za wszelkie okazane dobro!

Olga Ilczyna