Watykańscy dziennikarze na KUL

W czwartek, 1 czerwca br., w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, miało miejsce spotkanie na temat: „Nowoczesne media i technologie w komunikacji Kościoła”.

W wydarzeniu wzięli udział dyrektorzy najważniejszych mediów watykańskich: dr Andrea Tornielli – dziennikarz i pisarz katolicki, dyrektor programowy Dykasterii ds. Komunikacji Stolicy Apostolskiej oraz dr Massimiliano Menichetti – dziennikarz, wykładowca akademicki, szef Radia Watykańskiego. Obaj panowie przyjechali na krótką wizytę do Lublina, na zaproszenie rektora KUL ks. prof. Mirosława Kalinowskiego.

Spotkanie było prowadzone przez ks. dr. Pawła Rytel-Adrianika, rzecznika Konferencji Episkopaty Polski w latach 2015–2020, a obecnie dyrektora Biura ds. Komunikacji Zagranicznej w Sekretariacie KEP. Dziennikarze opowiedzieli, w jaki sposób katolickie media funkcjonują w cyfrowej rzeczywistości XXI wieku.

W spotkaniu wzięli również udział stypendyści Fundacji wraz z dyrekcją, którzy oficjalnie zostali powitani przez ks. Rektora, a po zakończeniu spotkania zaproszeni do wspólnego zdjęcia.

ks. Jan Strzałka

Foto: Justyna Galant (KUL), Viktoria Gurska i Viktoria Rudkovskaya (DFJP2)