Urodzinowy koncert

W czwartek, 18 maja 2023 r., w Filharmonii Narodowej w Warszawie miał miejsce koncert, poświęcony św. Janowi Pawłowi II w 103. rocznicę Jego urodzin. Współorganizatorem koncertu była pani Ewa Bednarkiewicz, prezes Towarzystwa Przyjaciół Fundacji z Warszawy. Patronat Honorowy objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Wśród zaproszonych gości byli m.in. kard. Kazimierz Nycz, metropolita warszawski, abp Stanisław Budzik, metropolita lubelski oraz bp Artur Miziński, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski.

W koncercie wzięli udział także stypendyści, pracownicy i dyrekcja Domu Fundacji z Lublina. W programie znalazły się wybrane teksty Karola Wojtyły z Jego twórczości literackiej oraz utwory w wykonaniu Chóru Filharmonii Narodowej (m.in. Missa Sancti Papae Ioannis Pauli Secundi Magni na chór mieszany a capella, Pawła Łukaszewskiego).

Był to wspaniały dzień, który pozostanie na długo w naszych sercach. W imieniu stypendystów serdecznie dziękujemy Pani Prezes i wszystkim organizatorom koncertu, za możliwość udziału w tym niezwykłym wydarzeniu.

Daria Koval

Foto: Viktoria Rudkovskaya