Stypendyści na Erasmusie – Hiszpania

„Hola!”, czyli po hiszpańsku „cześć”. Mam na imię Iryna. Pochodzę z Ukrainy i studiuję hispanistykę na II roku Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Obecnie uczestniczę w programie wymiany studentów Erasmus w Hiszpanii, na Universidad de La Rioja.

Mieszkam w mieście Logroño na północy Hiszpanii. To miasto ma bardzo korzystną lokalizację. Położone jest niedaleko Madrytu i jest ważnym punktem na szlaku pielgrzymkowym do katedry w Santiago de Compostela w Galicji, w której według tradycji znajduje się ciało św. Jakuba Większego.

Wszystkie zajęcia odbywają się stacjonarnie, ale nadal mamy obowiązek zakrywania ust i nosa. Nie zawsze jest łatwo, ale bardzo sobie cenię ten czas i to doświadczenie. Hiszpanie są bardzo życzliwym narodem. Wykładowcy zawsze gotowi do pomocy. Bardzo się cieszę, że mam możliwość studiować tutaj, poznać nowych ludzi, udoskonalić język, którego się uczę i poznać kulturę Hiszpanii. Jestem bardzo wdzięczna Fundacji Jana Pawła II, że mam możliwość studiować na KUL oraz skorzystać z programu Erasmus.

Serdecznie wszystkich pozdrawiam!

Iryna Anokhina