Spotkanie opłatkowe w Domu Fundacji

W sobotę, 17 grudnia 2022 r., w Domu Fundacji Jana Pawła II w Lublinie, odbyło się tradycyjne spotkanie opłatkowe. O godz. 17.00 rozpoczęła się Msza św., której przewodniczył Metropolita Lwowski abp Mieczysław Mokrzycki. W swoim kazaniu nawiązał do trudnego czasu wojny na Ukrainie. „Życie chrześcijanina nie jest łatwe, ale Bóg zawsze jest przy nas. On przychodzi, wspiera nas i działa w naszym życiu. Trzeba więc zaufać Nowonarodzonemu Synowi Bożemu” – powiedział Celebrans.

W spotkaniu uczestniczyli: Metropolita Lubelski abp. Stanisław Budzik, Prowincjał Księży Sercanów ks. Sławomir Knopik, dyrektor Instytutu Jana Pawła II KUL ks. Marek Słomka, dyrektor Biura TP KUL ks. Filip Krauze oraz Prezes Towarzystwa Przyjaciół Fundacji Jana Pawła w Warszawie, pani Ewa Bednarkiewicz.

Po Mszy św. wszyscy zgromadzeni wsłuchali się w historię narodzin Jezusa Chrystusa z Ewangelii św. Łukasza. Następnie miały miejsce okolicznościowe życzenia m.in. od stypendystów, którzy podziękowali też za prezent od Towarzystwa Przyjaciół z Warszawy – książkę „Jan Paweł II. Autobiografia”.

Ten wieczór był wyjątkowo uroczysty i niezapomniany. Dzieląc się opłatkiem i składając sobie świąteczne życzenia, poczuliśmy się jak jedna wielka rodzina, a kolędy, które rozbrzmiewały w ten cichy, zimowy wieczór, dodawały nam otuchy i umacniały naszą nadzieję na lepsze jutro.

Dziękujemy dyrekcji Domu Fundacji, dobroczyńcom, pracownikom, scholi i każdemu, kto przygotował i uczestniczył w tegorocznym spotkaniu opłatkowym!

Artur Oliinyk

Foto: A. Soroka, M. Mysiv