Solidarni z Ukrainą

Drodzy Absolwenci i Stypendyści Fundacji JP2 z Ukrainy!

Dzisiejszego dnia, w godzinach porannych, rozpoczęła się inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Rozpoczęła się wojna. Pod ostrzałem Rosji znalazły się m.in. Kijów, Odessa, Charków, Lwów i wiele innych miast.

W ostatnich dniach trwaliśmy na codziennej modlitwie w intencji pokoju na Ukrainie. Codziennie uczestniczyliśmy we Mszy św., po której śpiewaliśmy Suplikacje „Święty Boże”. Wierzyliśmy, że do wojny nie dojdzie. Stało się jednak inaczej. Wojna stała się faktem. Są już pierwsze ofiary tej wojny, ranni i zabici.

Moi Drodzy!

Całym sercem solidaryzujemy się z Wami, z Waszmi bliskimi i z całą Ukrainą. Wasz ból jest naszym bólem. Wasze nadzieje są naszymi nadziejami. Cały demokratyczny świat potępia tę wojnę. Mimo wszystko, ufamy, że dalsze środki dyplomatyczne i konkretne działania światowych instytucji, są w stanie powstrzymać te szaleńcze działania Władimira Putina i jego popleczników.

W związku z zaistniałą sytuacją tym bardziej trzeba nam trwać na modlitwie indywidualnej i wspólnotowej. Serdecznie zapraszamy do udziału w codziennej Mszy św., celebrowanej w naszej kaplicy o godz. 19.00.

W najbliższą sobotę, tj. 26 lutego, w Domu Polskim w Rzymie, o godzinie 20.00, będzie odprawiana Msza św. w intencji pokoju na świecie. Do duchowej łączności zostali zaproszeni stypendyści Fundacji oraz jej Dobroczyńcy. Odpowiadając na ten apel, serdecznie zapraszamy do udziału w Eucharystii, celebrowanej w naszej kaplicy, w sobotę, o godz. 20.00. Mamy nadzieję na liczną obecność.

Wszystkich Dobroczyńców Fundacji i Jej Przyjaciół prosimy o gorącą modlitwę w intencji pokoju na Ukrainie, w intencji naszych stypendystów z Ukrainy oraz ich rodzin.

Matko Boża, Królowo pokoju!
Święci Cyrylu i Metody!
Święty Janie Pawle II – módlcie się za nami!

Z darem modlitwy
ks. Jan i ks. Robert