Rozpoczęcie roku akademickiego i imieniny ks. Roberta

W niedzielę, 1 października 2023 r., stypendyści i goście Domu Fundacji Jana Pawła II w Lublinie, świętowali początek roku akademickiego oraz imieniny ks. Roberta Ptaka, zastępcy dyrektora Domu.

Podczas Eucharystii kazanie wygłosił ks. Jan Strzałka, dyrektor Domu Fundacji. Odwołując się do przypowieści o dwóch synach, opisanej w Ewangelii według św. Mateusza (21, 28-32), zachęcił uczestników Eucharystii do postawienia sobie pytania, z którym z nich się identyfikuje. Nawiązując do osoby Solenizanta kaznodzieja stwierdził, że żadna z opisanych w przypowieści postaw, nie koresponduje z jego życiem. W Jego przypadku należałoby do Ewangelii wprowadzić historię trzeciego syna, który słucha ojca i natychmiast wypełnia jego wolę. Na zakończenie kazania ks. Jan złożył ks. Robertowi życzenia, dziękując mu za jego posługę, wsparcie i troskliwą opiekę nad stypendystami.

Uroczystą Mszę św. zakończyło pierwsze w tym miesiącu nabożeństwo różańcowe. Po nim miało miejsce spotkanie w auli, gdzie stypendyści złożyli życzenia ks. Robertowi, przekazując mu bukiet pięknych kwiatów i symboliczny prezent. Solenizant podziękował za życzenia i zaprosił wszystkich na imieninowy poczęstunek.

Olena Kaflovska

Foto: Sviatlana Konan