Różaniec Do Granic – modlitwa do granic możliwości

Różaniec „Do Granic” – to projekt, którego głównym założeniem było otoczenie całej Polski modlitwą różańcową. W święto Matki Bożej Różańcowej (7 października), na zakończenie obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich, Polacy oraz wszyscy ludzie dobrej woli, zamieszkujący na terytorium Polski, udali się na granice kraju, by modlić się o ratunek dla swoich ojczyzn i całego świata.

Stypendyści Fundacji Jana Pawła II, mieszkańcy Domu oraz osoby zaprzyjaźnione z Fundacją, odpowiedzieli pozytywnie na zaproszenie Matki Bożej z Fatimy do odmawiania różańca i wzięli liczny udział w sobotnim nabożeństwie.

O godz. 14.00 rozpoczął się w kaplicy fundacyjnej różaniec, do którego rozważania przygotowali stypendyści rocznika IV. Na zakończenie tej części wszyscy uczestnicy poświęcili się Niepokalanemu Sercu Maryi.

Następnie rozpoczęła się Msza św., której przewodniczył ks. Jan, dyrektor Domu Fundacji. W okolicznościowym kazaniu kaznodzieja, nawiązując do objawień fatimskich, zachęcał do codziennego odmawiania różańca, jak to czynił Założyciel Fundacji, św. Jan Paweł II.

Po Eucharystii wszyscy uczestnicy spotkania modlitewnego zostali zaproszeni do auli na poczęstunek.

ks. Jan Strzałka SCJ

Zdjęcia: U. Bila.