Rekolekcje dla stypendystów

W czwartek, 23 lutego 2023 r., rozpoczęły się rekolekcje dla drugiej grupy stypendystów Domu Fundacji Jana Pawła II w Lublinie. Tradycyjnie odbyły się one w klasztorze Księży Sercanów w Pliszczynie. Przewodniczył im ks. Włodzimierz Płatek, sercanin, który przez wiele lat pełnił funkcję zastępcy dyrektora Domu Fundacji, a obecnie jest dyrektorem Domus Mater w Krakowie i duszpasterzem „RodzinaTak.pl”.

Tematem rekolekcji było wezwanie z Koronki do Najśw. Serca Pana Jezusa: „Serce Jezusa, spraw niech Cię kocham coraz więcej”. Każdego ranka miała miejsce jutrznia, konferencja z nauką, praca w grupach, która dotyczyła refleksji nad pytaniami: czym dla nas jest sumienie, jak go kształtować, w jaki sposób pokochać nie tylko siebie, ale również i bliźniego oraz wspólna Eucharystia.

W czwartek, w dniu przyjazdu, miała miejsce pyszna kolacja, Msza św. oraz spotkanie organizacyjne i wieczorek zapoznawczy.

Następnego dnia, w piątek, przypadała rocznica inwazji Rosji na Ukrainę, więc w szczególny sposób modliliśmy się o ustanie tej wojny oraz za wszystkie jej ofiary. Wieczorem uczestniczyliśmy w Drodze Krzyżowej.

W sobotę miała miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której można było skorzystać z sakramentu pokuty. Wieczorem miło spędziliśmy czas, m.in. na grach planszowych.

W niedzielę, 26 lutego, odwiedził nas ks. dyrektor Jan Strzałka, który koncelebrował z ks. Włodzimierzem Mszę św. na zakończenie rekolekcji.  Przed obiadem stypendyści podziękowali ks. Włodzimierzowi oraz wszystkim, którzy przyczynili się do tak wspaniałej organizacji czasu i pobytu w Pliszczynie.

Miłość wobec siebie oraz bliźniego jest niezbędną częścią naszego życia codziennego. Trwajmy w modlitwie oraz bądźmy dla siebie tak miłosierni jak Bóg jest dla nas, szczególnie w czasie Wielkiego Postu. Dziękujemy za dzieło Domu Fundacji Jana Pawła II, naszych księży, dobroczyńców, pracowników, wypraszając dla nich wszystkich Bożą opiekę oraz wszelkie potrzebne łaski na co dzień.

Anna Vovchanska

Foto: Sviatlana Konan