Pożegnanie tegorocznych absolwentów Fundacji

W sobotę, 1 czerwca 2024 r., odbyło się uroczyste pożegnanie stypendystów, którzy w tym roku kończą studia na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim oraz program stypendialny Fundacji. Tego dnia, o godz. 17.00 rozpoczęła się Msza św., której przewodniczył dyrektor Domu, ks. Jan Strzałka. W kaplicy fundacyjnej polecano Panu Bogu, za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, tegorocznych absolwentów, władze Fundacji i wszystkich dobroczyńców, dzięki którym, od ponad 30 lat realizowany jest program stypendialny Fundacji.

Po Eucharystii, uczestnicy spotkania udali się do auli, gdzie stypendyści IV rocznika przygotowali specjalny program, dedykowany tegorocznym absolwentom. Zarówno stypendyści V rocznika, jak i dyrekcja Domu, otrzymali pamiątkowe prezenty, jako wyraz uznania za ich zaangażowanie w realizację programu. Nie zabrakło także serdecznych słów wdzięczności ze strony absolwentów pod adresem ks. Jana i ks. Roberta, za ich trud wychowawczy, poświęcenie i ojcowskie serce.

Następnie, na wszystkich czekały grillowane kiełbaski, chłodne napoje i dobra muzyka, przy której wszyscy miło spędzili czas. Ten wieczór zapewne na długo pozostanie w sercach stypendystów, szczególnie tych, którzy już niedługo opuszczą Dom w Lublinie. Niech Pan Bóg obdarza ich wszelkimi łaskami a św. Jan Paweł II towarzyszy im z nieba swoim orędownictwem!

Daria Koval