Powitanie „pierwszaków”

Podczas uroczystej inauguracji roku akademickiego w Domu Fundacji, mieliśmy okazję zapoznać się z najmłodszym rocznikiem stypendystów. Aby jednak stać się pełnoprawnym członkiem „rodziny” Fundacji, potrzebne jest oficjalne przyjęcie do jej grona. Jesteśmy tuż po tzw. Otrzęsinach. Cieszymy się, że i w tym roku dołączyły do nas nowe osoby – młode, pełne energii, ambicji, chętne do pokonywania różnych trudności. 

Otrzęsiny w tym roku odbyły się 28 listopada o godzinie 18.00. To szczególne wydarzenie było poprzedzone uroczystą Mszą św. w intencjach nowych stypendystów, którzy przygotowali jej oprawę liturgiczną. Mszy św. przewodniczył ksiądz dyrektor Jan Strzałka, który też wygłosił okolicznościowe kazanie.

Tradycyjnie po Mszy św. rocznik drugi zaprosił wszystkich stypendystów i gości do sali, gdzie w sposób humorystyczny przedstawił każdego z pierwszego rocznika, prezentując w ten sposób również swoje talenty. Temat tegorocznych otrzęsin brzmiał: „Lata 20-te”. Najmłodszych studentów obowiązywał odpowiedni strój galowy, także sala, w której wszystko się odbywało, była przyozdobiona zgodnie z tematem prezentacji. Śmieszne filmiki, scenki, żarty, muzyka i oczywiście dopisujący wszystkim dobry humor dopełniły nastrój wieczoru.

Po zakończeniu części oficjalnej ksiądz dyrektor podziękował wszystkim, którzy przygotowali to wieczorne spotkanie i złożył życzenia najmłodszym stypendystom. Starościna pierwszego rocznika podziękowała za tak miłe przyjęcie, po czym odbyła się sesja zdjęciowa i tradycyjny poczęstunek.

Dziękujemy drugiemu rocznikowi za wspaniały wieczór. Bardzo cieszymy się, że do naszego grona stypendystów dołączyły nowe osoby i życzymy wszystkim dobrego startu w akademickie życie.

Viktoriia Polishchuk