Półmetek kursu w Lublinie

Mijają dwa tygodnie od rozpoczęcia kursu przygotowawczo-kwalifikacyjnego dla kandydatów na program stypendialny w Domu Fundacji Jana Pawła II w Lublinie. Czas ten był wypełniony przede wszystkim zajęciami z języka polskiego i przedmiotów kierunkowych w grupach.

W sobotę, 15 lipca br., w dniu wolnym od zajęć, młodzież zwiedzała stary Lublin wraz z jego historycznymi miejscami, kościołami i zabytkami. Przewodnikiem naszej grypy był wykładowca historii na KUL prof. Andrzej Niewiński, który chętnie dzielił się z nami również opowieściami i legendami lubelskimi. Pomimo, że pogoda była upalna, to wycieczka udała się wspaniale!

Tego samego dnia, w auli miał miejsce pogodny wieczór pt. „Mam Talent”. Kandydaci pokazali swoje umiejętności w takich kategoriach jak: śpiew, gra na instrumencie, scenka teatralna i tzw. flash mob, czyli taniec w grupie. Międzynarodowe jury oceniało występy solowe, w duecie, trio i mega-grupie. W poszczególnych kategoriach przyznano nagrody i wyróżnienia, które sprawiły wiele radości uczestnikom konkursu. Bardzo dziękujemy wszystkim za zorganizowanie tego wspaniałego dnia!

Sabina Miazianaya

Foto: Sviatlana Krupenchyk