Plurimos annos!

W ostatni piątek kwietnia, w kaplicy Domu Fundacji Jana Pawła II miała miejsce Eucharystia oraz adoracja Najświętszego Sakramentu. Licznie zgromadzeni stypendyści, mieszkańcy Domu i goście wraz z kapłanami łączyli się w modlitwie za osobę naszego dyrektora księdza Jana Strzałkę, który w tym dniu obchodził swoje urodziny. Podczas Mszy Świętej, której przewodniczył Solenizant, wspólnie dziękowaliśmy Panu Bogu za dar życia ks. Jana, jego posługę kapłańską oraz nieocenioną obecność wśród nas. Piękne kazanie okolicznościowe wygłosił wicedyrektor ksiądz Robert Ptak. Podczas adoracji trwaliśmy w modlitwie uwielbienia, dziękując jednocześnie Zmartwychwstałemu Zbawicielowi za Jego nieskończone miłosierdzie i wszelkie łaski, którymi tak obficie obdarza nas każdego dnia. Głębszemu przeżywaniu adoracji posłużył piękny śpiew i muzyka, w wykonaniu zespołu Fundacji Jana Pawła II „Ad Deus”.

Po zakończeniu Eucharystii i adoracji, wszyscy stypendyści i goście zgromadzili się w auli, aby złożyć życzenia naszemu Solenizantowi. Wybrzmiały serdeczne słowa wdzięczności za obecność ks. Jana wśród nas, ponieważ dzięki jego ojcowskiej trosce, uśmiechowi i otwartości czujemy się tu jak w domu, gdzie jesteśmy jedną, wielką rodziną.

Z całego serca życzymy księdzu Janowi dużo sił i wytrwałości w codziennej, niełatwej służbie Panu Bogu i ludziom. Niech nigdy nie zabraknie Mu pogody ducha, uśmiechu i wyjątkowego poczucia humoru. Niech Pan Jezus, Najwyższy Kapłan, na co dzień pokrzepia i błogosławi, a Matka Najświętsza obdarza swoimi łaskami. Bóg zapłać za wszelkie dobro!

Olga Ilczyna

Zdjęcia: Justyna Nwagana