Plurimos annos! Urodziny ks. Jana Strzałki

We wtorek, 28 kwietnia swoje 60. urodziny obchodził ks. Jan Strzałka, dyrektor Domu Fundacji Jana Pawła II w Lublinie. W tym dniu o godz. 19.00 w naszej kaplicy wyraziliśmy wdzięczność Panu Bogu za posługę, jaką ks. Jan pełni wobec wszystkich osób, które tworzą rzeczywistość programu stypendialnego i naszego Domu: studentów, pracowników, dobroczyńców i przyjaciół. Ze względu na ograniczenia, wynikające z epidemii koronawirusa, we Mszy św. mogli wziąć udział tylko nieliczni mieszkańcy Domu.

Eucharystii przewodniczył Czcigodny Jubilat, a okolicznościowe kazanie wygłosił ks. Robert Ptak. W swoim słowie podkreślił znaczenie spotkania z Jezusem Zmartwychwstałym w Biblii, Komunii św. i wspólnocie wierzących. Podziękował ks. Janowi za jego zaangażowanie w odpowiednie funkcjonowanie Domu, zwłaszcza teraz w czasie epidemii, a także za jego troskę o każdego mieszkańca.

Po Mszy św. młodzież złożyła życzenia, wręczyła kwiaty i prezenty oraz wspaniały tort przy akompaniamencie urodzinowych „Sto lat!”.

Ks. Janie, drogi nasz dyrektorze, niech wstawiennictwo św. Jana Pawła II wyprasza u Boga zdrowie i potrzebne łaski na każdy nowy dzień życia!

ks. Robert Ptak