Otrzęsiny II rocznika

W sobotę, 20 listopada 2021 r., w Domu Fundacji Jana Pawła II w Lublinie tradycyjnie odbyły się rocznikowe otrzęsiny. Tym razem dla II rocznika, gdyż w ubiegłym roku nie można było tego przygotować z powodu pandemii. O godz. 18.00 rozpoczęła się Msza św. w intencji II rocznika pod przewodnictwem ks. Roberta Ptaka, który w swojej refleksji nad Ewangelią, zwrócił uwagę na bardzo ważny element życia chrześcijańskiego, jakim jest dzielenie się z innymi swoim przeżywaniem wiary. Temu ma służyć także program stypendialny i przebywanie razem w Domu Fundacji.

Potem w auli na naszych stypendystów, a w szczególności stypendystów II rocznika, czekała humorystyczna część wieczoru – teleturniej „Mega Mózg”, zorganizowana przez III rocznik. Pytania gry dotyczyły różnych dziedzin wiedzy ogólnej oraz szczegółów zamieszkiwania w Domu Fundacji. Warto zaznaczyć, że III rocznik cudownie przygotował ten program! Było dużo fajnych i życiowych filmików nagranych o stypendystach II roku oraz pracownikach Domu.

Pod koniec wieczoru miał miejsce „otrzęsinowy bankiet” dla wszystkich obecnych, czyli… kanapki, drożdżówki i napoje. Było naprawdę świetnie i wesoło, panowała taka domowa i przyjemna atmosfera, więc dzięki temu wieczorowi II rocznik już oficjalnie stał się częścią oraz ważnym członkiem naszej dużej fundacyjnej rodziny.

Anna Vovchanska