Jubileusz chóru KUL

W sobotę, 20 listopada 2021 r., odbyły się uroczystości związane ze 100-leciem Chóru Akademickiego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. O godz. 12.30 w kościele akademickim została odprawiona dziękczynna Msza św., której przewodniczył ks. prof. dr hab. Mirosław Sitarz, prorektor ds. misji i administracji KUL.

Następnie w Auli Stefana kard. Wyszyńskiego miała miejsce ceremonia wręczenia licznych nagród, medali i odznak w związku z jubileuszem oraz uroczysty koncert Chóru KUL wraz z Orkiestrą Trybunału Koronnego w Lublinie. Wśród nagrodzonych znaleźli się m.in. prof. Grzegorz Pecka, dyrygent i kierownik artystyczny Chóru KUL, Zdzisław Cieszkowski, prezes Chóru KUL oraz Tatsiana Ivashkevich, doktorantka muzykologii KUL i stypendystka Fundacji Jana Pawła II. Dom Fundacji w Lublinie reprezentował ks. Jan Strzałka i ks. Robert Ptak.

Obecnie do zespołu chóralnego należy ok. 50 osób, głownie studentów KUL, a wśród nich 10 stypendystów Fundacji Jana Pawła II. Chór promuje polską twórczość religijną i kulturę muzyczną przez współczesne prawykonania i nagrania studyjne zapomnianych dzieł dawnych kompozytorów polskiej muzyki kościelnej. Każdego roku chór wykonuje kilkadziesiąt koncertów na uniwersytecie, w Lublinie, w kraju i za granicą.

ks. Robert Ptak SCJ

Link do strony chóru KUL: https://www.kul.pl/chor-akademicki,1102.html

Link do fotorelacji: https://www.kul.pl/100-lecie-choru-akademickiego-kul,art_96936.html