Niedziela Palmowa w Domu Fundacji

Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, to wyjątkowe święto, rozpoczynające w liturgii Kościoła Katolickiego Wielki Tydzień. W tym dniu wspomina się triumfalny wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Pełna kolorów Niedziela Palmowa jest szczególnym rozpoczęciem tygodnia zadumy i refleksji, który swoje apogeum osiąga podczas celebracji Triduum Paschalnego.

W tym dniu w Domu Fundacji Jana Pawła II w Lublinie o godz. 11.00 rozpoczęła się uroczysta Msza św., której przewodniczył ks. Jan Strzałka, a koncelebrowali: ks. Robert Ptak, ks. Michał Prokopiv z Ukrainy oraz Księża Stypendyści z Indonezji.

Uczestnicy uroczystości zebrali się w holu przed kaplicą, gdzie miało miejsce poświęcenie palm i odczytanie fragmentu Ewangelii, opisującego uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy. Procesja z palmami do kaplicy była symbolem naszego pójścia za Chrystusem Królem, by wraz z Nim, „przez mękę Jego i krzyż wejść do chwały zmartwychwstania”. Podczas liturgii słowa była czytana Męka Pańska, a po Eucharystii śpiewane Gorzkie Żale. W liturgię byli zaangażowani stypendyści poprzez czytania, śpiewy, grę na organach oraz służbę przy ołtarzu.

Tetiana Hafych

Foto: Agnieszka Soroka