Łączy nas św. Jan Paweł II – liturgiczne wspomnienie Założyciela Fundacji

W niedzielę, 22 października br., przeżywaliśmy liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Jest ten dzień bardzo ważny dla naszej Fundacji, której założycielem był Papież z Dalekiego Kraju. W kaplicy Domu Fundacji Jana Pawła II w Lublinie, o godz. 11.00 została odprawiona uroczysta Msza św., na której zgromadziła się liczna grupa stypendystów, mieszkańców domu oraz przyjaciół Fundacji.

Mszy św. przewodniczył ks. Robert Ptak SCJ, z-ca dyrektora, który wygłosił też okolicznościowe kazanie poświęcone osobie naszego Święto Patrona, jego papieskiej posłudze oraz znaczeniu i roli młodych ludzi w budowaniu przyszłości Kościoła. Nasza Fundacja jest tego najlepszym przykładem.

Jedna ze stypendystek, rozpoczynająca właśnie studia na KUL, powiedziała po zakończeniu liturgii: „Zrozumiałam, że bez względu na to, że jestem w innym kraju, rozmawiam w obcym języku; że jestem między nowymi ludźmi, nie czuję się samotna. Przebywając w Fundacji Jana Pawła II mam wyjątkowego Opiekuna, który w szczególny sposób łączy nas między sobą. I nawet tak daleko od domu mam wsparcie, zrozumienie i rodzinną atmosferę. Zrozumiałam, że za przykładem św. Jana Pawła II nie można przeżyć życia tylko dla siebie. Trzeba przestać być egoistką i zacząć dawać siebie dla innych. Serce ma ten, kto umie dawać”.

Po Mszy św., w czasie Adoracji eucharystycznej, odmówiliśmy różaniec w kilku językach: po ukraińsku, rosyjsku, białorusku, indonezyjsku oraz w języku łacińskim i polskim. W ten sposób polecaliśmy Panu Bogu za wstawiennictwem Matki Najświętszej i św. Jana Pawła II nasze intencje. Na zakończenie uczciliśmy relikwie św. Jana Pawła II poprzez ich ucałowanie.

W takim dniu nie mogło zabraknąć wspólnego spotkania i dzielenia się radością, uśmiechem i dobrym humorem między sobą przy kawie, herbacie i słodkich smakołykach.

Niecierpliwie czekamy na kolejne spotkanie ze św. Janem Pawłem II!

Aleksandra Zhdanova, ks. Robert Ptak SCJ

Zdjęcia: J. Nwagana.