„Kolęda” w Domu Fundacji Jana Pawła II

Czas Bożego Narodzenia, który tradycyjnie w Polsce trwa do 2 lutego (Matki Bożej Gromnicznej), to również odwiedziny rodzin przez duszpasterzy. Od wielu już lat taka wizyta duszpasterska ma miejsce także w Domu Fundacji Jana Pawła II. W tym roku posiadała ona potrójny charakter.

We wtorek, 22 stycznia, kiedy studenci powrócili z przerwy świątecznej do Lublina, miało miejsce błogosławieństwo mieszkań i mieszkańców Domu Fundacji. Po wieczornej Mszy św. dyrektor Domu oraz ministranci, odwiedzali poszczególne mieszkania, kropiąc je wodą święconą i udzielając zebranym kapłańskiego błogosławieństwa. Na zakończenie wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek do auli.

Następnego dnia do Domu Fundacji został zaproszony proboszcz Parafii pw. bł. Władysława Gorala, ks. kanonik Mariusz Nakonieczny, na terenie której usytuowana jest wspólnota fundacyjna. Wizyta rozpoczęła się wspólną modlitwą w intencji wszystkich mieszkańców Domu, której towarzyszyli dyrekcja oraz ks. Zdzisław Kozioł, sercanin. Po modlitwie ksiądz proboszcz pobłogosławił mieszkania księży i niektóre pomieszczenia Domu.

Z kolei w sobotę, 26 stycznia, miało miejsce błogosławieństwo mieszkań księży stypendystów. Wizyta duszpasterska rozpoczęła się w kaplicy, wspólną celebracją Mszy św. Eucharystii przewodniczył ks. Jan, dyrektor Domu. Po Eucharystii wszyscy udali się do mieszkań księży, gdzie miały miejsce modlitwa i błogosławieństwo. Spotkanie zakończono poczęstunkiem i wspólnym kolędowaniem.

ks. Jan Strzałka