Inauguracja roku akademickiego oraz imieniny ks. Roberta

W niedzielę, 7 października, stypendyści, mieszkańcy Domu i goście Fundacji Jana Pawła II świętowali początek roku akademickiego 2018/2019 oraz imieniny ks. Roberta, zastępcy dyrektora Domu. Świętowanie rozpoczęliśmy uroczystą Mszą Świętą pod przewodnictwem Solenizanta. Podczas Eucharystii ze słowem Bożym zwrócił się do nas dyrektor Domu Fundacji, ks. Jan.

Wzruszające kazanie, którego treść nawiązywała do przemówienia Ojca Świętego na Błoniach Krakowskich w 1979 roku, po raz kolejny uświadomiło nam bliskość Boga w naszym życiu i konieczność podążania Jezusową droga, na której nie można ulegać lękom i zniechęceniu, bo „Jeśli Bóg jest z nami, to któż przeciwko nam?”

Na zakończenie kazania ks. Jan złożył życzenia Solenizantowi, podziękował Mu za jego posługę w Domu Fundacji, za wsparcie oraz za to, że tak troskliwie opiekuje się stypendystami i z otwartym sercem przykłada się do tworzenia ciepłej, rodzinnej atmosfery w naszym Domu.

Po Mszy św. miało miejsce spotkanie organizacyjne z Dyrektorem, a następnie stypendyści złożyli życzenia imieninowe ks. Robertowi, przekazując Mu bukiet pięknych kwiatów i symboliczny prezent.

Warto podziękować I. rocznikowi za przygotowanie oprawy liturgicznej Mszy Św., za piękny śpiew i akompaniament muzyczny. Dziękujemy również Dyrekcji za Eucharystię, modlitwę, pouczające kazanie i poczęstunek.

Uliana Hyrniak

zdjęcia: U. Bila, V. Vershynin