Inauguracja roku akademickiego na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim

W niedzielę, 17 października 2021 r., na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2021/2022. Dom Fundacji Jana Pawła II reprezentował ks. Robert Ptak SCJ wraz z najmłodszymi stypendystami z I roku. O godz. 9.00 w kościele akademickim rozpoczęła się Msza św., której przewodniczył metropolita warmiński, abp Józef Górzyński.

W auli kard. Wyszyńskiego, zgodnie z tradycją, uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego, po czym ks. prof. dr hab. Mirosław Sitarz, prorektor KUL wygłosił przemówienie. Odczytano listy gratulacyjne nadesłane od wielu instytucji państwowych i społecznych. Następnie odbyła się immatrykulacja, czyli włączenie nowych studentów do grona akademickiego. Wykład inauguracyjny wygłosił minister edukacji i nauki, dr hab. Przemysław Czarnek, prof. KUL. Warto zauważyć, że podczas uroczystości występował Chór Akademicki, w którym śpiewa 10 naszych stypendystów.

Studenci I roku byli zachwyceni tym wydarzeniem. Mamy nadzieję, że rozpoczynający się 104. rok akademicki na KUL będzie owocny. Wszystkim studentom życzymy dalszych sukcesów, najlepszych wyników, a także ogromnej radości z życia studenckiego. No i po tak intensywnym dniu na stypendystów czekał wspólny świąteczny obiad w Domu Fundacji Jana Pawła II.

Anna Vovchanska