Dzień Fundacji Jana Pawła II

W niedzielę, 19 maja 2024 r., w atmosferze radości i wdzięczności z okazji 104. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, wspólnota Domu Fundacji spotkała się na dorocznym Dniu Fundacji w Pliszczynie k. Lublina.

O godz. 14.00, w kościele parafialnym rozpoczęła się Msza św. pod przewodnictwem o. Stanisława Paprockiego, redemptorysty, koncelebrowana przez księży dyrektorów i księży stypendystów. Wspólna modlitwa, wysłuchane słowo Boże, przyjęta Komunia święta i śpiew ponad 100 stypendystów i absolwentów stanowiły fundament tego wyjątkowego dnia, wzmacniając więzi duchowe i łącząc serca wszystkich obecnych.

Na zakończenie Mszy św., ks. Jan Strzałka podziękował o. Stanisławowi za przeprowadzone rekolekcje, przewodniczenie Eucharystii, wygłoszone kazanie oraz za katechezy biblijne, które prowadził dla stypendystów w tym roku akademickim.

Po Eucharystii, w ogrodach klasztoru księży sercanów, miał miejsce piknik, który był doskonałą okazją do rozmów, zabawy i wspólnego spędzenia czasu w miłej atmosferze, przy słonecznej pogodzie i smacznym jedzeniu. Z serca dziękujemy wszystkim, dzięki którym możemy realizować program stypendialny i uczestniczyć w tym wielkim dziele św. Jana Pawła II.

Katsiaryna Sidliarevich