Dom Fundacji w Lublinie – wyjątkowi goście

We wtorek, 26 października 2021 r., gościliśmy w naszym Domu księżną Elżbietę Drucką-Lubecką de Sejourne z Belgii oraz panią profesor Teresę Krasowską. Obydwie Panie są bardzo ściśle związane z Fundacją Jana Pawła II. Księżna jest Prezesem Towarzystwa Przyjaciół Fundacji, a Pani Profesor przygotowuje od wielu już lat projekty muzyczne, związane z upamiętnieniem pontyfikatu Wielkiego Papieża.

Spotkanie rozpoczęło się o godz. 10.00 w auli. Wzięli w nim udział przedstawiciele poszczególnych roczników stypendystów. Wyjątkowych Gości powitał dyrektor Domu, ks. Jan Strzałka. Następnie stypendyści przedstawili się, wskazując na kraj pochodzenia i realizowany kierunek studiów.

Z kolei głos zabrały Księżna Elżbieta i Pani Profesor. Goście przekazali nam bardzo interesujące informacje dotyczące historii swoich rodzin, podejmowanych przedsięwzięć na rzecz Fundacji oraz osobistych spotkań ze św. Janem Pawłem II.

Po spotkaniu udaliśmy się do kaplicy, aby za wstawiennictwem naszego Założyciela, pomodlić się w intencji władz zwierzchnich Fundacji, jej dobroczyńców oraz stypendystów.

Wysłuchaliśmy również utworu muzycznego „Ubi Caritas”, wykonanego na organach i skrzypcach przez nasze stypendystki, Violettę Ilyassovą i Marię Antoniuk. Ostatnim akordem spotkania było wspólne zdjęcie, wykonane w naszym parku.

Jesteśmy bardzo wdzięczni naszym gościom, że mogliśmy ich przyjąć w naszym Domu. W ten sposób mieliśmy okazję, aby przybliżyć im nasze studenckie i stypendialne życie, podziękować za wieloraką życzliwość nam okazywaną i zapewnić, że będziemy starali się żyć spuścizną św. Jana Pawła II w każdym jej wymiarze.

Anna Vovchanska